البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/27
X

اعلام وضعیت قرمز در کرج/ محدودیت های کرونایی آغاز شد

کلانشهر کرج امروز در نقشه وضعیت کرونایی وزارت بهداشت، از نارنجی به قرمز تغییر وضعیت داد. بر این اساس فرمانده قرارگاه مدیریت کرونا در شهرستان کرج با اعلام آماده باش کادر درمان در بیمارستان ها از اعمال محدودیت های جدیدی خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، غفور قاسم‌ پور شامگاه شنبه از محدودیت های جدید کرونایی در کلانشهر کرج خبر داد و اظهار داشت: پیک ششم کرونا با شیوع سویه اومیکرون، رو به همه گیر شدن است و مردم برای جلوگیری از این اپیدمی باید شیوه نامه های بهداشتی و تزریق دز سوم واکسن را جدی بگیرند زیرا موارد مراجعه سرپایی به مراکز درمانی و بستری بسیار افزایش یافته و خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت طی دو هفته آینده روند شیوع بیماری گسترده تر خواهد شد، رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اجتماعات ویژه ایام ماه رجب در بقاع و اماکن متبرکه را ضروری خواند و گفت: تابع سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا هستیم و تعطیلی عمومی و سراسری وجود ندارد بلکه باید محدودیت ها با نظارت های جدی تری اعمال شود که رعایت فاصله گذاری اجتماعی،  استفاده از ماسک در اجتماعات و دورهمی ها از جمله هشدارهای بهداشتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.  

فرماندار کرج افزود: به منظور کاهش تبعات شیوع بیماری کرونا از روز یکشنبه محدودیت های جدیدی در مراکز خدماتی، آموزشی، ورزشی این کلانشهر اعمال می شود.

قاسم پور برگزاری کلاس های درس به شیوه راه دور  و غیر حضوری را از تصمیمات امروز ستاد استانی اعلام کرد و گفت:  به فراخور وضعیت شهرها محدودیت ها اعمال می شود.  

معاون استاندار بیان کرد: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا در شرایط فعالیت های ورزشی با محدودیت هایی همراه خواهد بود.

قاسم پور گفت:  فعالیت رستوران‌ها و مراکز خدماتی در سطح شهر نیز باید در فضای آزاد باشد و شیوه های بهداشتی با جدیت اجرایی شود.  

معاون استاندار تاکید کرد: شهروندان باید از ترددهای درون شهری و پاساژ گردی‌ها بکاهند تا شاهد تعطیلی سراسری در نوروز نباشیم.

وی افزود: هر گونه محدودیت های جدید به فراخور شرایط پس از تصویب ستاد استانی اطلاع رسانی خواهد شد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.