البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
X

از ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۲۴۱ روستا دارای راه آسفالته است

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از آسفالت راه خاکی چهار روستای البرز خبر داد و گفت: از 262 روستای بالای 20 خانوار استان، 241 روستا دارای راه آسفالته است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عادل منصورکیائی، اظهار کرد: در استان البرز هزار و 71 کیلومتر راه روستایی وجود دارد که 792 کیلومتر آن آسفالته است.

وی با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی، شریانی، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع 410 کیلومتر است، گفت: طول راه‌های روستایی البرز تقریبا دو برابر این رقم است.

این مسئول بیان کرد: از ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۴۱ روستا دارای راه آسفالته است و درحال حاضر ۹۲ درصد از راه‌های روستایی البرز آسفالت شده‌اند.

منصور کیائی در ادامه با توضیح اینکه راه ۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان هنوز آسفالت نشده است، گفت: تا پایان سال مالی جاری، احداث آسفالت راه چهار روستای استان را در دستور کار قرار داده‌ایم و اگر اعتبارات مصوب استانی به موقع  تخصیص داده شود تا سال آینده 14 محور روستایی دیگر نیز بهسازی و روکش آسفالت می‌شود.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز با اشاره به اینکه منبع تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی است، افزود: اعتبار مصوب برای انجام پروژه‌های مذکور، 52 میلیارد تومان است که اجرای آنها با برگزاری مناقصه و عقد قرارداد با پیمانکاران عملیاتی خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.