البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

از اول دی ماه ۱۴۰۰ طرح نسخه نویسی الکترونیکی به صورت کامل اجرا می شود

سرپرست معاونت خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان البرز، گفت: مطابق الزامات قانونی و تمهیدات اعمال شده در سنوات اخیر در راستای پیاده سازی طرح ملی نسخه الکترونیک، از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰ تمامی خدمات به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، فرنوش سیاحی از اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی از اول دی ماه 1400 خبر داد و اظهار داشت: پیاده سازی طرح ملی نسخه الکترونیک به عنوان بخشی از پروژه بزرگ خدمات الکترونیک سلامت، از ابتدای دی ماه 1400 انجام و پذیرش نسخ غیر الکترونیکی که بعد از تاریخ یاد شده تجویز شده باشند، به جهت مغایرت های قانونی امکان پذیر نخواهد بود. همچنین هرگونه پذیرش، محاسبه و پرداخت هزینه نسخ پزشکان، دارو و پاراکلینیک، تنها به صورت الکترونیک مجاز است.

سیاحی افزود: اجرای طرح نسخه الکترونیک از سال ۹۵ در کشور آغاز شده است و طی دو سال اخیر، رواج بیشتری یافته و اکنون به مصوبه‌ای لازم‌الاجرا تبدیل شده است. از اول دی ماه سال 1400  انجام آن طبق قانون بودجه کل کشور و بر اساس مصوبات مجلس محترم، اجباری است و تمام پزشکان و مراکز طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی، ملزم به استفاده از این سیستم و ثبت نسخه الکترونیک هستند. 

وی تصریح کرد: الزامات قانونی اجرای این طرح در ذیل ماده ۷۴ برنامه ششم توسعه آمده و بر اساس ردیف ۶ بند “ک” تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و پیرو ابلاغیه شماره ۱۷۰۴‌/1400 به تاریخ 13‌/09‌/1400 سازمان تأمین اجتماعی، این طرح از اول دی ماه 1400 بصورت کامل اجرا خواهد شد و در این راستا، توسط سازمان تامین اجتماعی، زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن تامین شده است و امیدواریم اشکالات احتمالی هم که در حین اجرا مشخص میشود، با تلاش همکاران ما در حوزه فناوری اطلاعات، در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

سرپرست معاونت خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به مزایای این طرح ملی اظهار داشت: مزایای اجرای این طرح هم برای بیمه شدگان ، هم برای پزشکان و مراکز درمانی و هم برای سازمان های بیمه گر و دولت است.

وی افزود: از مهمترین مزایای این طرح  بهبود کیفیت و ارتقای خدمات درمانی، افزایش پوشش، سهولت دسترسی به خدمات پزشکی، امکان دسترسی به سابقه درمانی بیمار و ادامه بهتر روند درمان، حذف دفترچه های درمانی و نسخ کاغذی و صرفه جویی در هزینه ها، رفع مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخ و امکان نظارت بر انطباق هر چه بیشتر شیوه های درمان با پروتکل های درمانی است.

سیاحی ادامه داد: از دیگر مزایای اجرای طرح این است که پزشکان و مراکزی که نسخه الکترونیک صادر می‌کنند، ۸۰ درصد هزینه ویزیت و خدمات خود را ظرف مدت ۲۴ ساعت  و ۲۰ درصد بقیه را نیز در کوتاهترین زمان پس از رسیدگی دریافت می‌کنند؛ در حالی که در نسخ کاغذی پرداخت هزینه مراکز چندین ماه به طول می‌انجامید.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.