البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
X

احیای ۱۲۸ واحد تولیدی راکد از ابتدای سال جاری تاکنون/ اشتغالزایی مجدد برای بیش از ۳ هزار نفر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه فعال سازی واحدهای راکد در اولویت ویژه سازمان صمت البرز است، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه، ۱۲۸ واحد تولیدی فعال شده و به چرخه تولید باز گذشته است.


به گزارش البرز نیوز از البرز رامین ربیعی اظهار داشت: با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با برگزاری جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، فعالسازی 128 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال با حجم سرمایه گذاری 6 هزار و 380 میلیارد ریال، زمینه اشتغالزایی مجدد برای 3 هزار و 123 نفر را فراهم آورده اند.

وی افزود: از این تعداد، شهرک صنعتی اشتهارد با ۳۵ واحد و با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال با اشتغال ۹۸۷ بیشترین سهم و پس از آن شهرستان نظرآباد با ۳۰ واحد با سرمایه گذاری یک هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۱۸ نفر در جایگاه بعدی قرار دارد.

ربیعی تصریح کرد: شهرستان فردیس با ۲۶ واحد با سرمایه گذاری یک هزار و ۴۳ میلیاد ریال و با اشتغالزایی مجدد برای ۴۰۸ نفر، ساوجبلاغ با ۲۰ واحد با سرمایه گذاری یک هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال و اشتغال ۶۰۷ نفر و همچنین کرج با ۱۷ واحد و با سرمایه گذاری ۷۱۸ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۱۸ نفر در رده های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان صمت استان البرز با بیان اینکه اغلب مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال عمدتاً در زمینه های تامین سرمایه در گردش، مشکلات بانکی، بیمه ای و مالیاتی است؛ تصریح کرد: با حل موانع موجود و با همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه تلاش می شود تا تمامی واحدهای صنعتی دارای مشکل استان در سال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” احیاء و به چرخه تولید بازگردند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.