البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

اجرای عملیات تعریض آزادراه کرج- قزوین تسریع می‌شود

مدیر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، گفت: عملیات تعریض آزادراه کرج- قزوین حدفاصل ترمینال شهید کلانتری تا زیرگذر آیت‌الله رفسنجانی با هدف رفع گره ترافیکی این محدوده از 25 آبان آغاز شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علی زندی‌فر با اشاره به اینکه عملیات تعریض آزادراه کرج- قزوین حدفاصل ترمینال شهید کلانتری تا زیرگذر آیت‌الله رفسنجانی با هدف رفع گره ترافیکی این محدوده از 25 آبان آغاز شده است، اظهار داشت: این پروژه با اجرای عملیات خاکی شامل روسازی و زیرسازی از ترمینال شهید کلانتری تا زیرگذر آیت الله رفسنجانی به طول یک و نیم کیلومتر با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در حال اجراست.

این مسئول گفت: فاز اول این پروژه به طول دو و نیم کیلومتر از پل فردیس تا ترمینال شهید کلانتری با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است و اجرای فاز دوم آن حدفاصل ترمینال شهید کلانتری تا زیرگذر آیت‌الله رفسنجانی نیز در حال انجام است و امید است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

زندی‌فر با اشاره به اینکه اجرای پروژه مذکور در طول هفته به غیر از تعطیلات رسمی و روزهای آخر هفته، همزمان با عبور بار ترافیکی انجام می‌شود، افزود: پروژه تعریض آزادراه تهران- کرج از سال 97 با هدف ساماندهی ترافیک در قالب سه طرح شامل پروژه گرمدره در لاین شمالی و جنوبی، پروژه احداث زیرگذر و اصلاح هندسی و بهسازی تقاطع فردیس در لاین شمالی و پروژه تعریض لاین شمالی حدفاصل تقاطع فردیس تا خروجی مهرویلا تعریف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: از زمان آغاز این طرح‌ها، پروژه تعریض گرمدره در لاین شمالی و جنوبی بهره‌برداری شده است و پروژه احداث زیرگذر، اصلاح هندسی و بهسازی تقاطع فردیس در لاین شمالی نیز با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی درحال انجام است.

این مسئول با یادآوری اینکه البرز شاهراه ارتباطی ۱۴ استان بوده و بیش از ۱۸ درصد بار ترافیکی کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: تکمیل این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک و تسهیل عبورومرور کاربران جاده‌ای دارد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.