البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

آلودگی هوا تا هفته آینده، در استان ادامه دارد/ هوای البرز همچنان برای تمام گروه ها ناسالم است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از تداوم آلودگی هوای البرز تا ۲۸ آذر ماه خبر داد و از شهروندان درخواست کرد از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، محمدرضا فلاح نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی اداره کل هواشناسی البرز حاکی از تداوم پایداری جو و پتانسیل افزایش آلاینده ها طی هفته جاری در منطقه البرز مرکزی است.

وی افزود: با توجه به وارونگی دمایی در سطوح پایینی جو و نرخ تولید در کانون های انتشار ثابت و متحرک، روند افزایش آلاینده ها را تا اوایل هفته آینده خواهیم داشت.

دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز با اشاره به اینکه کیفیت هوا در بعضی ساعات در سطح ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد، خاطر نشان کرد: بر این اساس تداوم و تشدید پایداری و پتانسیل افزایش آلاینده ها از فردا ۲۳ آذرماه آغاز شده و تا روز یکشنبه ۲۸ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

به گفته وی بیشترین مخاطره و تاثیر کاهش کیفیت هوا و تجمع آلاینده ها در شهرهای کرج، فردیس، اشتهارد، نظرآباد و هشتگرد است.

فلاح نژاد تاکید کرد: از شهروندان تقاضا می شود از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا شده پرهیز و از حضور در فضاهای باز و همچنین ترددهای غیرضروری در سطح شهرهای یاد شده بویژه افراد آسیب پذیر شامل؛ کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی خودداری کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.