البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

گسترش کشت گلخانه ای علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب صرفه اقتصادی و اشتغالزایی دارد

استاندار البرز گفت: توسعه گلخانه ها، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و حفاظت از اراضی کشاورزی، صرفه اقتصادی و اشتغالزایی، دارد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در مراسم پنجمین روز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و کاهش مخاطرات طبیعی با حضور وزیر جهاد کشاورزی که روز پنجشنبه برگزار شد، گفت: با شعار هر شهروند یک درخت حدود ۳ میلیون اصله نهال در البرز همزمان با هفته منابع طبیعی غرس شد.

عبداللهی گفت: در استان یک اراده  مردمی شکل گرفت و با همراهی مدیران استان توانستیم موج بزرگی از درختکاری را راه اندازی کنیم.

وی افزود: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در قالب شعار و اقدامات گذرا و مقطعی نمی گنجد بلکه باید با تمام وجود در این زمینه وارد عمل شویم.

استاندار البرز با عنوان اینکه حفظ محیط زیست رابطه مستقیم با سلامتی و شادابی مردم دارد، افزود: توجه به منابع طبیعی باید در فرهنگ ما نهادینه شود و مردم را بیشتر و بهتر از آن آگاه کنیم.

عبداللهی گفت: باید از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جد جلوگیری کنیم و در البرز برای این امر به جد اقدام کرده ایم و توسعه کشت گلخانه ای را ترویج می کنیم.

وی افزود: توسعه گلخانه ها، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و حفاظت از اراضی کشاورزی، صرفه اقتصادی و اشتغالزایی نیز در بر دارد.

عبداللهی گفت: گسترش ویلاسازی به فضای سبز و کشاورزی بعنوان میراث آیندگان، آسیب وارد می کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.