البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

گروه‌های نوآور حرکت به سمت هوشمندسازی کرج را سرعت می دهند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج، گفت: استقرار گروه های نوآور در اولین کارخانه صنایع خلاق کشور، زمینه مناسبی برای هوشمند سازی خدمات شهری در کرج ایجاد می کند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عمار ایزدیار در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در شورای ششم، توجه به هوشمند سازی فعالیت ها و خدمات شهرداری کرج است تا مردم با سریعترین ابزار، آسان ترین دسترسی به خدمات مورد نیاز را به دست بیاورند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج با اشاره به ظرفیت فراوان شرکت‌های دانش بنیان، شتاب دهنده‌های تخصصی و گروه‌های استارتاپی در استان البرز گفت: حمایت مسئولان ارشد استان همچنین شورای شهر و شهرداری کرج از این مراکز با هدف تمرکز فعالیتها در حل مشکلات شهری مانند مسائل زیست محیطی و خدماتی، می تواند تحولی در اداره شهر ایجاد کند.

ایزدیار با توجه به آماده شدن کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز برای افتتاح مجموعه، افزود: این کارخانه که به عنوان اولین کارخانه صنایع خلاق کشور معرفی شده است به عنوان قرارگاه کار و اشتغال نیز در ایجاد شغل با نگاهی نوآورانه، زمینه مناسبی برای کاهش آسیب های اجتماعی داشته  و مهاجرت شغلی معکوس از تهران به البرز را ایجاد می کند به گونه ای که در فاز اول این کارخانه ظرفیت ۱۵۰۰ شغل آماده شده است.

عضو شورای شهر کرج گفت: زیر ساخت ها برای داشتن  یک شهر هوشمند، همیشه با حمایت های مناسب و توسط نخبگان هر شهر فراهم شده و ابزارهای تبلیغی، فرهنگی تاثیر فراوانی در استقرار این خدمات و بهره برداری از آنها دارد.

وی ادامه داد: هوشمند سازی شهر تنها با استفاده صحیح از داده ها جهت افزایش کیفیت زندگی مردم نظیر کاهش آلودگی های آب و هوا کاهش ترافیک ، افزایش امنیت، رونق اقتصادی انجام‌‌‌ می شود و‌ حرکت برای رسیدن به این هدف،  مسیر توسعه شهری  را سرعت‌ خواهد داد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.