البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

پنهان کاری، شائبه حقوق چند صد میلیونی ایجاد می کند/ لزوم شفافیت حقوق نمایندگان مجلس

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر شفافیت حقوق نمایندگان گفت: چرا باید پنهان کاری کنیم؟ وقتی حقوق خود را استثنا کنیم شائبه هایی بوجود می آید مثلا شائبه حقوق چند صد میلیونی.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا عباسی عصر امروز در نشست دبیران و اعضای کارگروه های تخصصی دفتر با نماینده مردم در خصوص حواشی مستثنا شدن انتشار حقوق نمایندگان اظهار کرد: پرداختی هایی که به تمام دستگاه ها وجود دارد باید شفاف باشند.

وی با بیان اینکه حدود ۸ هزار پیشنهاد در بودجه ثبت شده بود، تصریح کرد: هر پیشنهاد تقریبا ۳۰ دقیقه از وقت مجلس را به خود اختصاص می دهد یعنی تقریبا ۴ هزار ساعت باید به پیشنهادهای نمایندگان اختصاص پیدا کند ولی امکان بررسی این تعداد پیشنهاد وجود ندارد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد افزود: ذیل تبصره ۱۲ هم پیشنهادهای مختلفی وجود داشت لذا جمع بندی نمایندگان در مجلس این بود که بصورت کلی رای گیری و از تبصره ۱۲ عبور شود.

عباسی با بیان اینکه وقتی متوجه این اقدام خلاف شفافیت و تبعیض آمیز شدیم، شبانه جهت تبعیضی که زیبنده مجلس انقلابی نبود؛ اقدام کردیم. 

وی افزود: هماهنگی هایی با سایر نمایندگان و رئیس مجلس انجام دادیم، ایشان هم قول مساعدت دادند و یکی از نمایندگان پیشنهادی را مطرح کرد، با ۲۰۰ رای مصوب شد و مقرر گردید حقوق نمایندگان شفاف باشد.

عباسی خاطرنشان کرد: آن‌ را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است، چرا باید پنهان کاری کنیم. وقتی حقوق خود را استثنا کنیم شائبه هایی بوجود می آید مثلا شائبه حقوق چند صد میلیونی.

نماینده مردم البرز گفت: خطایی بود که سهوا صورت گرفت و در همان ساعات اول اصلاح شد. ما اگر انقلابی هستیم هر کجا اشتباه کردیم باید سریع برگردیم و تعصب روی اشتباه خود نداشته باشیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.