البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/10/01
X

پرونده کثیرالشاکی “آذین خودرو سارینا” بررسی شد/ تخلفات به شرکت صنعتی “آذین خودرو” با تشابه اسمی، ارتباط ندارد

رئیس کل دادگستری البرز گفت: پرونده شرکت آذین خودرو سارینا، ۲۷۸ شاکی و ۹ متهم دارد و حدود ۵۲ میلیارد تومان از وجوه مردم به طور غیرقانونی اخذ شده است که با فوریت رای این پرونده تا پایان سال صادر خواهد شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، جلسه رسیدگی به پرونده کثیرالشاکی آذین خودرو سارینا در شعبه ۱۰۹ دادگاه کیفری ۲ به ریاست قاضی لهراسبی برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از شکات به بیان چگونگی فریب خوردن خود توسط متهمان پرونده پرداختند و نظرات خود را مطرح کردند.

حسین فاضلی هریکندی درباره جزییات رسیدگی پرونده شرکتی تحت عنوان آذین خودرو سارینا، اظهار داشت: این شرکت که یک شرکت کاغذی و صوری است با ایجاد دفتری در کرج و با وعده اینکه می‌تواند خودرو را به قیمت کارخانه و پایین‌تر از قیمت بازار آزاد به مردم تحویل دهد از مردم وجوهی اخذ کرده است.

وی افزود: این شرکت در ابتدا با وجوهی که از مردم گرفته بود به افرادی که قبلا ثبت‌نام کرده بودند خودرو‌هایی تحویل داد و به همین جهت هم مردم امیدوار شدند نسبت به ثبت‌نام خودرو‌های بیشتر اقدام کردند که متأسفانه، شرکت قادر به تحویل خودرو نبود دچار عدم تعهد و کلاهبرداری شد.

فاضلی هریکندی تأکید کرد: این پرونده ۲۷۸ شاکی و ۹ متهم دارد و حدود ۵۲ میلیارد تومان از وجوه مردم به طور غیرقانونی اخذ شده است. دادگستری استان البرز با فوریت این پرونده را رسیدگی خواهد کرد و رای این پرونده تا پایان سال صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این پرونده دو پرونده کثیرالشاکی دیگر با ۱۲۰۰ شاکی در استان البرز در شهرستان ساوجبلاغ وجود دارد که مربوط به پیش فروش آپارتمان و پیش فروش خودرو است و در شهرستان ساوجبلاغ در حال رسیدگی است. با تلاش همکاران و با فوریت رای این سه پرونده که مجموعا ۱۵۰۰ شاکی دارند تا پایان سال صادر خواهد شد.

بعلت تشابه اسمی و برخی برداشت‌های بوجود آمده، یادآور می شود که این پرونده تخلف هیچ ارتباطی با “گروه صنعتی آذین خودرو” ندارد و تخلفات تنها مربوط به شرکت “آذین خودرو سارینا” بوده که هیچ ارتباطی با “گروه صنعتی آذین خودرو” در استان البرز ندارد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.