البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
X

هدفگذاری بیش از ۵۰ هزار شغل در البرز

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز اعلام کرد: با توجه به تعیین سهمیه دستگاه های اجرایی در سال ۱۴۰۱ اشتغالزایی برای بیش از ۵۰ هزار نفر در این استان هدفگذاری شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی امروز در نشست کارگروه اشتغال  که با حضور استاندار البرز برگزار شد گفت: ایجاد ۵۰ هزار شغل در سال پیش رو، سهمیه ای است که برای دستگاه های اجرایی استان از جمله در بخش های کشاورزی و  کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰‌ بیش از ۷۰ درصد تعهد  دستگاه های اجرایی و نهادهای استان در زمینه ایجاد اشتغال تحقق یافته و این مهم در سامانه ایجاد و اشتغال ثبت شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز نرخ کنونی  بیکاری استان را  ۸.۳ درصد اعلام کرد و گفت: درصدد هستیم این رقم را در سال ۱۴۰۱ تا هفت درصد کاهش دهیم. 

دارایی تاکید کرد:  ضروری است دستگاه های اجرایی و نهاد های استان اشتغال هایی که ایجاد می شود را حتما در سامانه رصد ثبت کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح ایجاد کارگروه های مشاغل خانگی و خرد گفت: در این راستا با مجموعه های مختلف از جمله انجمن ها، نخبگان، کار آفرینان، دانش بنیان ها و دانشگاهیان نشست هایی خواهیم داشت و در این زمینه تیم هایی را برای طرح موضوع های مختلف  ایجاد می کنیم.

دارایی پیشنهاد کرد نام گذاری میدان های شهر به نام  کار آفرین ها مزین شود و شهرداری ها و فرمانداری ها  در این زمینه همکاری کنند. 

وی در خصوص مراجعه کارگران به شهرک های  صنعتی استان برای کار گفت: قرار است در این زمینه با مسئولان ذیربط نشست هایی برگزار شود تا زیر ساخت های لازم برای ایجاد اشتغال این قشر فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز همچنین از دستگاه ها و نهاد های استان درخواست کرد برای فراهم شدن زیرساخت های ایجاد شده و برگزاری نمایشگاه های فصلی، دایمی و مقطعی؛ این اداره کل را یاری کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.