البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/09/28
X

مهم‌ترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی و صیانت از نیروی کار است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: مهم‌ترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش و بالابردن سطح سواد ایمنی کارفرمایان و کارگران است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی روز شنبه ۱۴ اسفند در نشست با بازرسان کار اعلام کرد : کاهش حوادث ناشی از کار، صیانت از نیروی کار، الزام به رعایت استانداردهای ایمنی محیط کار توسط بنگاه ها، توسعه فرهنگ ایمنی و حساس سازی مدیران بنگاههای تولیدی و خدماتی به امر خطیر ایمنی، ماموریت اساسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

دارایی ضمن تاکید بر اهمیت امر آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقاء فرهنگ ایمنی توسط بازرسان کار ادامه داد : مهم‌ترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش و بالابردن سطح سواد ایمنی کارفرمایان و کارگران است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز همچنین اظهار کرد : انتظار داریم بازرسان کار استان با احساس مسئولیت و تعهد و دقت نظر در بازرسی ها با در نظر داشتن تمام موارد قانونی نقش خود را در بالا بردن سطح ایمنی درکارگاه ها و  کاهش حوادث ناشی از کار ایفا کنند.

وی نیز در ادامه این نشست گفت: گزارش بازرسان کار در حکم گزارش ضابطان دادگستری است و این امر نشانگر اهمیت و ارزش قانونی گزارش های بازرسان کار در مراجع ذیصلاح است

دارایی در خصوص شرح وظایف بازرسان کار اظهار کرد : برای اجرای بهینه الزامات قانونی و به منظور تصویب قوانین حفاظت کار و اعمال آن در کارگاهها و بررسی مشکلات و ارائه راهکار به منظور بهبود شرایط زندگی و کار کارگران و اطلاع رسانی به کارفرمایان لازم است بین بازرسان کار، کارگران و کارفرمایان، همکاری نزدیکی باشد.

وی همچنین بر ارتقا جایگاه بازرسان کار ، اهمیت اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ،بررسی مشکلات واحدهای مشکل دار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در محیط های کار با آموزش های ایمنی تاکید کرد.

در ادامه معاون روابط کار اداره کل و رئیس اداره بازرسی کار و بازرسان کار حاضر در جلسه هرکدام به بیان دیدگاه در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بازرسی استان و نیز موضوعات مرتبط با ایمنی و بهداشت در محیط کار و اهمیت آن و توجه به ارتقای ایمنی از طریق آموزش پرداختند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.