البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
X

مطالبات و نیازهای توسعه ای استان البرز مطرح شد

نماینده عالی دولت در استان البرز از رئیس جمهور درخواست کرد که مقوله های اعتباری استان در کنار انتقال زندان ها از استان البرز که خواسته عمومی مردم و خادمین اجرایی در استان است، مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در شورای اداری استان که روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور در سالن اجتماعات موسسه اصلاح بذر و نهال کرج برگزار شد، ضمن خیر مقدم به حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت و تمامی حضار در جلسه، اظهار کرد: در استانی، افتخار میزبانی از شما را داریم که برای هر کیلومتر مربع آن شهیدی داده ایم. استان البرز با مساحت 5.833 کیلومتر مربع بیش از 5.000 شهید را به خود دیده است. 

عبداللهی گفت: استان سرفراز البرز، با داشتن حدود یک درصد از مساحت کل کشور، جمعیت ۳.۵ درصدی، حدود ۳.۰۰۰.۰۰۰ نفر، از ایران عزیز را در خود جای داده که در کنار این موضوع مسیر عبوری یازده استان به پایتخت، حساسیت خاصی  در ایفای نقش توسعه ای در سطح ملی و منطقه ای را دارد. 

وی ادامه داد: وجود بیش از ۳.۵۰۰ واحد تولیدی در کنار سایر شاخص های اقتصادی و رونق تولید باعث شده همه ساله خیل عظیمی از هموطنان برای دستیابی به اشتغال پایدار به این استان گسیل شوند و در کنار افزایش جمعیت متداول شاهد پررنگ تر شدن نارسایی های موجود باشیم.

عبداللهی گفت: وجود چهار زندان در این استان با مشکلات و مصائب خاص خود، کمبود آب شرب و برق در کنار نیازمندی های استان برای صنایع  از دیگر مشکلات استان است.

حضور مهمانانی خوانده و ناخوانده از کشورهای همسایه با فرهنگ های مختلف،  می طلبد که دولت نگاهی ویژه به این استان داشته باشد. 

استاندار البرز گفت: ضعف زیر ساخت های آموزشی، بهداشتی و ورزشی هر چند باعث شده در اکثر آیتم های توسعه ای جزء ضعیف ترین و محروم ترین استان ها باشیم اما هرگز مانع بروز و شکوفایی استعدادهای ارزشمند جوانان این استان نبوده و شاهد افتخار آفرینی فرزندان البرز در عرصه های علم و عمل و میدان های ورزشی و مسابقات علمی آموزشی بوده ایم. 

وی اضافه کرد: سیاست های دولت مردمی جناب آقای رئیسی در راستای محرومیت زدایی، جلوگیری از فساد و تبعیض و برقراری عدالت اجتماعی باعث شده، تیم کاری مستقر در استان، بعنوان خادمین مردم از هیچ فرصتی برای خدمتگذاری فرو  گذاری نکرده و در مدت چهار ماه استقرار در استان با بیش از 3.000 نفر از خانواده ها و فرزندان محترم شهید،ایثارگران، جوانان ، هنرمندان، فعالان اقتصادی، اجتماعی،سیاسی،عمرانی، پیشکسوتان شوراهای شهر و روستا، اساتید دانشگاه ، معلمین ، خیرین، اصحاب رسانه، مدیران دستگاه های اجرایی ، نظامی ، انتظامی و قضایی) به صورت گروهی و انفرادی در راستای حل مشکلات استان جلساتی برگزار نموده ایم که بیش از 320 جلسه با 2.355 مصوبه از جمله این اقدامات است.

وی افزود: با توجه به شناخت کامل از استان، وجود ظرفیت های باالقوه و امکانات باالفعل اعتقاد داریم، مدیریت صحیح منابع موجود می تواند. بسیاری از مشکلات را از پیش رو بردارد در این راستا، با هدایت های داهیانه ، نماینده محترم ولی فقیه در استان و همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و همیاری قوای نظامی و انتظامی و مساعدت های دستگاه قضا، ید واحده ای بودیم خارج از منیت ها در راستای خدمت بی منت به ولی نعمتان انقلاب، مصمم هستیم در دولت سیزدهم مردمی با استفاده از فضای موجود، وحدت و همدلی و با همکاری ائمه جمعه و جماعت و مدیران دستگاه های اجرایی و عوامل دخیل، تحولی ویژه در استان بوجود آوریم که رضایت مندی مردم شریف استان را جلب کنیم.

عبداللهی گفت: درصدد هستیم به معنی و مفهوم استان البرز، ایران کوچک، انقلابی، عزتمند، باشکوه و در شاٌن ایرانی در افق ۱۴۰۴ برسیم.

وی افزود: تلاش مضاعف در جهت تکمیل و اجرای پروژه های عمرانی، زیر ساختی ، بیمارستانی، تلاش در راستای افزایش فضای آموزشی با احداث مدارس مورد نیاز با کمک خیرین استان، تلاش در جهت احداث و راه اندازی حداقل هزار تخت بیمارستانی، تلاش در جهت اخذ حقابه مناسب از سدهای موجود استان از جمله این برنامه ها است.

عبداللهی گفت: همچنین تلاش در افزایش امکان بازدهی منابع موجود از طریق افزایش کشت های گلخانه ای، تلاش در جهت ایجاد بسترهای جدید تولید برق به منظور پاسخگویی به نیاز های در حال تضاید برق در استان، تلاش در جهت افزایش درآمد شهرداری ها با مدیریت منابع موجود و حل مشکلات مرتبط با موضوعات شهری نیز از دیگر برنامه های استان محسوب می شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.