البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/09/28
X

لایحه پیش بینی هزینه های سفر ریاست جمهوری به شهرداری عودت شده بود

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: لایحه پیش بینی هزینه های سفر ریاست جمهوری به جهت عدم کفایت مستندات در کمیسیون برنامه و بودجه و قبل از طرح در صحن علنی شورا به شهرداری عودت داده شده بود.


به گزارش البرز نیوز از البرز؛ جواد چپردار با اشاره به سفر رئیس جمهور گفت: این سفر در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال “تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات استان البرز بود که  دستاوردهای مهمی نیز در استان داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش به لایحه شهرداری درخصوص تامین هزینه بخشی از سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: شهرداری کرج بر اساس سفرهای سابق ریاست جمهوری در ادوار و  سنوات گذشته پیش بینی منابع مالی سفر را در لایحه ای تقدیم شورای اسلامی شهر کرج کرده بود به جهت اینکه این  لایحه غیر فوریتی بود طبق روال به دبیر  شورا ارائه و به کمیسیون تخصصی  برنامه و بودجه شورای شهر ارجاع شد و به جهت اینکه این لایحه مستندات لازم را نداشت این لایحه در کمیسیون به رای گذاشته شد و به جهت “عدم کفایت مستندات”  به شهرداری کرج عودت داده شد  لذا جلسه رسمی برای تصویب این لایحه نداشتیم و این لایحه قبلاً و  به جهت عدم کفایت مستندات شهرداری عودت داده شده بود.

وی بیان کرد: با توجه به ادوار گذشته که قسمتی از هزینه های سفر ریاست جمهوری را شاید شهرداری های استان البرز متقبل می شدند ولی در این دوره از سفر رئیس جمهور چون از مجموعه استانداری  درخواست رسمی از نداشتیم این لایحه را عودت دادیم.

چپردار عنوان کرد: هزینه سفر ریاست جمهوری بر عهده استانداری و نهاد ریاست جمهوری  است و شورای شهر  یا شهرداری مسئولیت پرداخت هزینه ها را ندارد.

در حاشیه سفر استانی ریاست جمهوری لایحه ای در فضای مجازی منتشر شد که در آن از پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان برای بخشی از هزینه سفر رییس جمهور و هیات همراه عنوان شد.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی نسبت به این لایحه واکنش نشان داد و گفت که سفر ما با مترو انجام شد و افطار در خوابگاه دانشجویان بودیم. نکند این مبلغ به نام ما و به کام دیگران تمام شود.

 

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.