البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/09/28
X

فوتی های پیک ششم کرونا، اغلب افراد واکسینه نشده و دارای بیماری زمینه ای هستند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با عنوان اینکه در استان کمبود واکسن نداریم، گفت: در پیک ششم کرونا، بیشترین فوت در افراد واکسینه نشده و دارای بیماری زمینه ای کنترل نشده دیده می شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، شهرام صیادی، اظهار کرد : به دلیل گسترش واکسیناسیون عمومی در کشور،  پیک ششم در ایران دیرتر از سایر نقاط دنیا شروع شد و مرگ و میر کم تری داشتیم. بر اساس مستندات موجود حدود ۸۰ درصد افرادی که به نوع سخت  بیماری مبتلا می شوند و فوت می کنند دو گروه هستند، گروه اول کسانی هستند که فرآیند واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند و گروه دوم افرادی هستند که بیماری زمینه ای کنترل نشده ای دارند . 

وی از همه البرز نشینان خواست  هر چه زودتر نسبت به تکمیل فرآیند واکسیناسیون اقدام کنند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند .

صیادی تاکید کرد : افرادی که بیماری زمینه ای دارند باید بیماری خود را کنترل کنند و دقت لازم را  داشته باشند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت :  خوشبختانه با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی های انجام شده و تلاش های شبانه روزی نیروهای حوزه بهداشت و درمان ، در حال حاضر  درصد بالایی از مردم استان واکسینه شده اند و متعاقبا تعداد مرگ و میر ها کاهش چشم گیری داشته است. 

وی افزود: گونه امیکرون بیماری زایی و ابتلای بالایی دارد و به سرعت انتقال پیدا می کند . متاسفانه در کودکان نیز موجب بیماری میشود . با توجه به این که کودکان هنوز واکسینه نشده اند باید با دقت از آنان مراقبت شود . 

دکتر صیادی عنوان کرد: خوشبختانه در استان هیچ گونه کمبود واکسن نداریم و همشهریان با مراجعه به مراکز و پایگاه های بهداشتی می توانند در اسرع وقت واکسیناسیون را انجام دهند . هم اکنون در استان ۲۳ مرکز تجمعی واکسیناسیون ، ۷۸ مرکز جامع خدمات سلامت و ۵۲ پایگاه سلامت وجود دارد. 

وی در خصوص سرانه های بهداشتی و درمانی استان اظهار کرد : سرانه تخت استان البرز ۱/۰۷ است  و میزان استاندارد آن ۲/۵ است . استان البرز از نظر تخصیص سرانه های بهداشتی و درمانی آخرین استان کشور است . اما با رایزنی هایی که در کمسیون بهداشت و درمان و کمسیون تلفیق داشته ایم با افزایش بودجه موافقت شده است و اگر در صحن علنی هم به تصویب برسد در سال آینده پتانسیل خوبی ایجاد خواهد شد. تلاش کردیم تا بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی شهرستان فردیس نیز هر چه زودتر به بهره برداری برسد تا کمبود تعداد تخت های بیمارستانی اندکی ارتقا پیدا کند. 

سرپرست دانشگاه در پایان گفت  در برخی کشور ها جشن پایان کرونا گرفته شد و با ساده انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دچار شیوع گسترده بیماری کرونا شدند . از مردم خواهشمندم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند .


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.