البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

فعالیت تجهیزات تفریحی فاقد مجوز استاندارد ممنوع است/استانداردسازی در برنامه شهرداری ها باشد

مدیرکل استاندارد استان البرز گفت: فعالیت تجهیزات تفریحی، اعم از وسایل شهربازی، زمین بازی، پارک ها، سازه‌های بادی و آبیِ فاقد تاییدیه سازمان ملی استاندارد، ممنوع است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، امیرحسین محتشم با تاکید بر لزوم استاندارد سازی تجهیزات تفریحی، اظهار کرد: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، برخی از تجهیزات و وسایل تفریحی مشمول مقررات استاندارد اجباری است. بنابراین فعالیت این گونه تجهیزات تفریحی، اعم از تجهیزات شهربازی، زمین بازی، پارک ها، سازه‌های بادی، آبی و … بدون تاییدیه سازمان ملی استاندارد ممنوع است و بهره برداران ملزم به اخذ مجوز مربوطه و استانداردسازی تجهیزات بازی خواهند بود.

وی افزود: لازم است مراحل مختلف ساخت، نصب و بهره برداری از تجهیزات مذکور تحت نظارت و با تایید بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران انجام شود.

مدیرکل استاندارد استان اظهار کرد: خارج کردن تجهیزات فرسوده از دسترس عموم، لحاظ کردن استانداردسازی در قراردادها با بخش خصوصی، خرید تجهیزات و وسایل بازی دارای تاییدیه استاندارد، از اقدامات موثری است که در راستای استانداردسازی وسایل بازی باید توسط دستگاه های ذیربط و از جمله شهرداری ها انجام شود.

محتشم گفت:  در این راستا از ابتدای سال جاری تعداد 341 مورد بازرسی، بازدید فنی و ایمنی از وسایل و تجهیزات بازی استان با هدف حمایت از حقوق شهروندان به ویژه کودکان، توسط کارشناسان این اداره ی کل و شرکت های بازرسی صورت پذیرفته است.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس این گزارش، با توجه به رسیدن روزهای پایانی سال، توصیه می شود قبل از آغاز فصل بهره برداری، استانداردسازی تجهیزات بازی در برنامه کاری ارگان ها  به ویژه شهرداری ها قرار گیرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.