البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/30
X

ضرورت ترویج فرهنگ ایمنی در کودکان/ توزیع ۵۰۰ بسته آموزشی در جشنواره لاله‌ها

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: فرهنگ ایمنی باید در ذهن و فکر نسل جوان نهادینه شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز،‌ محمد جمشیدی به تعریف فرهنگ ایمنی اشاره کرد و اظهار داشت: مجموعه‌ای از باورها، دانش و رفتارهای افراد که آنان را در برابر حوادث و خطرات زندگی مصون نگه می‌دارد، فرهنگ ایمنی را تشکیل می‌دهد که این فرهنگ باید در ذهن و فکر افراد ایجاد شود.

وی با بیان اینکه میزان یادگیری افراد در سنین کودکی از سطح بالاتری برخوردار است و رفتارهای درستی که از کودکی آموزش داده شوند تبدیل به عادت و فرهنگ می‌شوند، عنوان کرد: ارتقای سطح دانش افراد نیز نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ ایمنی دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اضافه کرد: اینکه شهروندان بتوانند قبل از وقوع حادثه، احتمال وقوع آن را پیش بینی کنند و هنگام وقوع نیز با عملکرد صحیح، از بدتر شدن وضع جلوگیری کنند، نیازمند آموزش‌های دانشی و رفتاری است.

جمشیدی با اشاره به اینکه اگر ایمنی به عنوان مهم ترین مبحث درسی دانش آموزان و دانشجویان گذرانده شود، تحول عظیمی در فرهنگ ایمنی رخ می دهد، افزود: سازمان آتش نشانی به عنوان نهادی خدماتی، علاوه بر ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، وظیفه آموزش و ترویج فرهنگ ایمنی را نیز عهده دار شده و برخی از اقدامات سازمان در این زمینه خلاصه شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در ادامه اظهار داشت: توزیع بسته‌های آموزشی برای کودکان در مراسم مختلف یکی از اقدامات و تلاش سازمان جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی میان شهروندان به شمار می‌رود که به تازگی نیز شاهد توزیع ۵۰۰ بسته آموزشی ایمنی در جشنواره لاله‌ها بودیم.

به گفته جمشیدی این بسته‌ها شامل کتابچه و منشور ایمنی آتش نشانی، دفتر نقاشی، کتاب داستان، منشور حقوق شهروندی، مداد رنگی، تراش، دفتر یادداشت و خودکار بوده که کودکان را مخاطب قرار داده و توزیع آن به دست آتش نشانان با هدف آماده سازی ذهن ایمن برای کودکان صورت گرفته است.

.وی افزود: اقدامات بیشتری در این خصوص در دستور کار سازمان است که در آینده‌ای نزدیک به مرحله اجرا نزدیک شده و امید است با تلاش مجموعه مدیریت شهری شاهد تحولی عظیم در فرهنگ ایمنی شهرمان باشیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.