البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/28
X

صدور رای بدوی پرونده پیش فروش آپارتمان در ساوجبلاغ/ شاکیان با رای قاطع و رد مال با لحاظ کاهش ارزش پول به آرامش می‌رسند

رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور رای پرونده‌ کثیرالشاکی استان البرز مربوط به فروش مال غیر توسط یک شرکت پیمانکار احداث مسکن مهر در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی استان البرز مربوط به فروش مال غیر توسط یک شرکت پیمانکار احداث مسکن مهر در شهرستان ساوجبلاغ بود گفت: این شرکت که شرکتی پیمانکاری است در حالی که فقط وظیفه ساخت و تحویل واحدهای مسکونی به شرکت عمران شهر جدید هشتگرد را داشته است اقدام به پیش فروش ۶۸۱ واحد مسکونی بدون مجوز قانونی می‌کند.

فاضلی هریکندی افزود: بر همین اساس پرونده قضایی با شکایت ۵۰۰ نفر از خریداران تشکیل شد که پس از رسیدگی به اتهام شخصیت حقوقی شرکت و ۱۱نفر از اشخاص حقیقی در شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری دو ساوجبلاغ، رای بدوی در خصوص متهمان صادر گردید.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز با بیان برخی از جزئیات محکومیت اشخاص حقیقی این پرونده ادامه داد: متهمان به حداکثر حبس قانونی، جزای نقدی، خدمات عمومی رایگان، ممنوعیت خروج از کشور، اقامت اجباری، ممنوعیت از داشتن دسته چک و صدور اسناد تجاری محکوم شده‌اند.

وی با تاکید بر پیگیری ویژه دادگستری کل استان در خصوص پرونده‌های کثیرالشاکی، متذکر شد: پیرو صدور آرای اخیر در استان البرز مبنی بر صدور رای با نگاه به لزوم جبران واقعی خسارت ‌واردشده به شاکیان، متهمان، محکوم به رد مال با لحاظ کاهش ارزش پول در حق شاکیان شدند به نحوی که محکوم علیه مکلف است وجوه دریافتی از شاکیان را با توجه به میزان افزایش آپارتمانی که از نظر نوع و‌ سایر اوصاف، مشابه همان آپارتمان پیش فروش شده باشد را به قیمت روز به شاکیان پرداخت کنند. 

فاضلی هریکندی در باره وضعیت شخصیت حقوقی شرکت نیز تصریح کرد: این شرکت به ممنوعیت از فعالیت شغلی پیمانکاری و رد مال محکوم شد.

وی در پایان گفت: یک بخش از رای صادره در خصوص متهمان مربوط به انتشار حکم صادره در رسانه‌ها و روزنامه‌های کثیرالانتشار است؛ البته رای صادرشده هنوز قطعی نیست و در صورت تایید در دادگاه تجدیدنظر استان، قابلیت اجرا خواهد داشت.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.