البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

سومین پرونده کثیرالشاکی در استان البرز رسیدگی شد/ عدالت در انتظار کلاهبرداران فروش آپارتمان در ساوجبلاغ

رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ، گفت: جلسه رسیدگی به یک پرونده کثیرالشاکی دیگر با موضوع فروش آپارتمان با شکایت ۵۰۰ نفر از مالباختگان به ریاست قاضی «حسین سعیدی» در شعبه 104 کیفری دو شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز مهدی محمدی با بیان اینکه این دادگاه سومین پرونده کثیرالشاکی در استان و دومین پرونده در ساوجبلاغ  است که قبل از پایان سال 1400 در این حوزه قضایی رسیدگی شد به نحوه شکل‌گیری این پرونده کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت‌های پیمانکاری در شهر جدید هشتگرد، واحدهای آپارتمان متعلق به «شرکت عمران هشتگرد» را به حدود ۵۰۰ نفر واگذار کرده و با اخذ مبلغ حدود ۸۸ میلیارد تومان، مرتکب فروش مال غیر شده بود.

محمدی ادامه داد: بعد از انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا، کیفرخواست برای ۱۱ نفر از متهمان پرونده صادر و جلسه رسیدگی به صورت علنی در دادگستری ساوجبلاغ برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از ابتکارات انجام شده در این پرونده استماع اظهارات شاکیان از طریق سامانه الکترونیکی بود اضافه کرد: با توجه به تعداد بالای شکات و اینکه برخی از آنها ساکن سایر استانها بودند ترتیبی اتخاذ شد که تعدادی از آن‌ها به صورت مجازی در جلسه حضور داشته باشند و به صورت برخط و از طریق سامانه‌های الکترونیکی بتوانند جلسه رسیدگی را دنبال کنند و حتی بتوانند با گذاشتن پیام اظهارات خود را مطرح کنند.

رئیس دادگستری ساوجبلاغ متذکر شد: این اظهارات به صورت برخط توسط قاضی رسیدگی کننده بررسی و در صورت لزوم از متهم راجع به اظهارات مالباختگان تحقیق می شد؛ این یکی از ابتکاراتی بود که دادگستری استان البرز در رسیدگی به پرونده‌های کثیر الشاکی انجام داد. 

محمدی درباره موعد اعلام رای گفت: به زودی و در مهلت مقرر قانونی رای مقتضی پرونده صادر خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.