البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

سامانه بازرگام، کالاهای اساسی را با قیمت دولتی عرضه می کند

سامانه بازرگام bazargam.com سامانه ای اینترنتی تحت مدیریت و نظارت وزارت جهاد کشاورزی است که در آن کالاهایی از جمله مرغ منجمد، تخم‌مرغ، شکر، روغن و برنج را با قیمت مصوب دولت عرضه می‌کند.


به گزارش البرز نیوز و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صمت البرز؛ دولت برای تنظیم بازار برخی از کالاها یک سامانه اینترنتی به نام سامانه بازرگام معرفی کرد که در آن کالاهای اساسی از جمله مرغ منجمد، تخم‌مرغ، شکر، روغن و برنج با قیمت مصوب دولتی عرضه می‌ شود.

متقاضیان می‌ توانند کالای مد نظر خود را از طریق این سامانه سفارش دهند و کالاها در کمتر از ۲۴ ساعت با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، البته ممکن است در مواردی کالای مدنظر مشتری در این سامانه وجود نداشته باشد و عرضه آن در آن روز تمام شده باشد.

خرید از این سامانه هزینه‌ای بیش از نرخ مصوب برای شهروندان در بر ندارد یعنی افراد تنها باید قیمت نهایی کالا را بپردازند و جز آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌ کنند. همچنین محدودیتی برای عرضه در این سامانه وجود ندارد، اما برای جلوگیری از احتکار و دلالی هر شخص سمهیه مصرف سالانه‌ای دارند که تنها بر اساس آن می‌تواند کالا بخرد و تمهیدات لازم برای جلوگیری از شکل گیری دلالی‌های جدید و احتکار از طریق این سامانه در نظر گرفته شده است.

افراد می‌توانند سالانه مقدار مشخصی کالا با قیمت دولتی خریداری کنند و مازاد مصرف خود را باید از بازار و با قیمت آزاد بخرند.

قیمت اعلامی برای همه شهرها یکسان است و نظارت کامل بر این سامانه نیز برای جلوگیری از هرگونه تضییع حق شهروندان از طریق سازمان تعاونی روستایی صورت می گیرد.

براین اساس قیمت مرغ منجمد تنظیم بازاری در سامانه بازرگام کیلویی ۲۰ هزار تومان، قیمت یک شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ۴۳ هزار تومان، قیمت کیسه ۱۰ کیلویی برنج پاکستانی ۲۰۰ هزار تومان و برنج هندی۱۰ کیلویی ۱۸۵ هزار تومان است.

همشهریان برای اطلاع از اقلام عرضه شده در سامانه بازرگام و تهیه کالا‌های مورد نیاز خود می‌توانند به آدرس https://alborz.bazargam.com/ مراجعه کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.