البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
X

روند استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام تسهیل می شود

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: با هدف تحقق هر چه بیشتر شعار سال زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان با اولویت صنایع مرتبط با آی.تی و آی.سی.تی در این منطقه تسهیل می شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، اکبر قنبرپور با تاکید بر تسهیل روند استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام، اظهار داشت: هم اکنون حدود 20 شرکت دانش بنیان در این منطقه با اشتغال 400 نفری در حوزه های مختلف در حال فعالیت هستند که بنا داریم با توسعه زیر ساخت ها در فاز چهار که در هفت ناحیه در حال آماده سازی است بتوانیم تعداد بیشتری از این شرکت ها را مستقر کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین برنامه های پیش روی در منطقه ویژه اقتصادی پیام، تبدیل این منطقه به بزرگ ترین مرکز داده کشور است به همین منظور اولویت استقرار شرکت های دانش بنیان با صنایع و واحدهای مرتبط با آی.تی و آی.سی.تی است.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه مشوق هایی برای استقرار شرکت های دانش بنیان در پیام اشاره کرد و گفت: این امکان وجود دارد که تا سقف ۲۵ درصد بر روی اجاره بها زمین و یا سوله به این شرکت ها تخفیف داده شود، به همین منظور شرکت های دانش بنیانی که به دنبال استقرار در این منطقه هستند می توانند از چنین مشوق هایی بهره مند شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: با دید مثبت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجموعه پیام این امیدواری وجود دارد که بتوان علاوه بر فراهم شدن زمینه هایی برای استقرار شرکت های دانش بنیان نه تنها شاهد رشد اشتغال باشیم بلکه از سوی دیگر با تکیه بر توان متخصصان داخلی کشور را در تولید برخی از کالاها خودکفا و بی نیاز از واردات کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.