البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
X

«روز کرج» باید جنبه فرهنگی و هویتی پیدا کند

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه روز فرهنگی کرج باید جنبه فرهنگی و هویتی پیدا کند، گفت: ایجاد احساس تعلق‌خاطر با برگزاری رویدادهای فرهنگی و تقویت روحیه همبستگی در شهروندان امکان‌پذیر است که باید در دستور کار مدیریت شهری باشد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علی ذبیحی با اشاره به فرارسیدن ‌روز فرهنگی کرج، گفت: با تصویب شورای شهر و همت شورای عالی استان بیست و یکم فروردین‌ماه به‌عنوان روز فرهنگی کرج در تقویم ملی به ثبت رسید.

وی با تأکید بر اینکه خاص‌ترین نماد و سمبل هر شهر برای روز فرهنگی انتخاب می‌شود، گفت: با همفکری صاحبان نظران نماد شهر کرج گل لاله انتخاب شد.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه روز فرهنگی کرج با برگزاری جشنواره لاله‌ در باغ گل‌های بوستان شهید چمران متقارن شده است، گفت: جشنواره لاله‌ها به برند شهر کرج تبدیل‌شده است.

برگزاری جشنواره گل لاله «گچسر» واقع در جاده چالوس دیگر جشنواره‌ای است که پای گردشگران زیادی را به کرج بازکرده است.

ذبیحی در این خصوص گفت: برگزاری هرچه بهتر رویدادهای فرهنگی در حاشیه روز فرهنگی و همچنین جشنواره‌های گل لاله می‌تواند به معرفی ظرفیت‌های گردشگری این کلان‌شهر کمک کند.

وی در بخش دیگر با تأکید بر اینکه معرفی ظرفیت‌های گردشگری موجب توسعه شهری کرج می‌شود، گفت: از آنجایی‌که یکی از وظایف اصلی شهرداری ایجاد نشاط اجتماعی است، برگزاری رویدادهای فرهنگی با محوریت تبدیل‌ شدن کرج به مقصد گردشگری می‌تواند به تحقق این مهم کمک کند.

عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر شرایط خاص شیوع ویروس کرونا فرصت برگزاری برنامه‌های متنوع را گرفته است، گفت: اما مدیریت شهری کرج برنامه‌های خود را در فضای مجازی برگزار کرد از جمله می‌توان به برگزاری تورهای مجازی به ‌منظور بازدید از جشنواره لاله‌ها و کاخ مروارید که میزبان برگزاری جشنواره گل‌های داودی بوده است، اشاره کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.