البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

رشد اقتصادی ،مأموریت اصلی منطقه ویژه اقتصادی پیام در دولت سیزدهم است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت:رشد اقتصادی با هدف اشتغال زایی و ایجاد امید آفرینی بین مردم به خصوص جوانان از ماموریت های اصلی این منطقه در دولت سیزدهم است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، اکبر قنبرپور در نشستی با جمعی از ایثارگران و جانبازان اظهار کرد: یکی از مهم ترین دغدغه امروز جوانان و خانواده هایشان مسئله نبود شغل است، این در حالی است که امروز ظرفیت هایی مانند پیام در کشور وجود دارند که با حمایت هر چه بیشتر تمام دستگاه ها می توان زمینه رونق تولید و رشد اشتغال را در آن شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: از مجموع سه هزار و ۶۰۰ هکتار فضایی که امروز در این منطقه وجود دارد حدود ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار با هدف فعالیت اقتصادی و استقرار صنایع با اولویت آی.تی و آی.سی.تی تخصیص داده شده است.

قنبرپور ادامه داد: این در حالی است که با استقرار هر چه بیشتر صنایع علاوه بر رشد تولیدات داخلی و بومی سازی بسیاری از محصولات می توانیم این نوید را بدهیم که بخش زیادی از جوانان این مرز و بوم در قالب شرکت های دانش بنیان وارد فضای کسب و کار شوند.

وی تاکید کرد:از سوی دیگر یکی دیگر از هدف گذاری های اصلی که طی یک برنامه ریزی پنج ساله برای این منطقه تعریف شده این است که سهم منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در تولید ناخالص داخلی به میزان یک درصد افزایش یابد.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای رسیدن به این مهم در حال برنامه ریزی بلند مدت هستیم اظهار داشت: تبدیل پیام به قطب صنعتی و اقتصادی کشور از مهم ترین ماموریت های پیام در این دوره است که با برنامه ریزی و هدف گذاری به دنبال این هستیم که اتفاقات خوبی در آینده نزدیک در این حوزه رقم بخورد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.