البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
X

راه‌اندازی شهرک های گلخانه‌ای دانش بنیان در البرز برنامه ریزی و اجرایی شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید مرکز و نمایشگاه استانی گل و گلدان در البرز راه اندازی شود و چهارباغ بعنوان شهر توریستی گل و گیاه در کشور معرفی شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد توسعه گلخانه های استان که با تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد کشاورزان، برگزار شد، اظهار داشت: باید با حمایت های ویژه و بسته های تشویقی نسبت به ترغیب کشاورزان برای توسعه کشت گلخانه ای اقدام شود.

وی ادامه داد: هر هکتار کشت گلخانه ای برای ۱۰ نفر اشتغال ایجاد می کند علاوه بر این می توان تولید و بهره وری بیشتری نیز حاصل کرد در صورتی که کشت سنتی بسیاری از این امتیاز ها را ندارد.

عبداللهی با بیان اینکه باید نمایشگاه کشاورزی در استان به صورت مستمر برپا شود، گفت:  باید مرکز و نمایشگاه استانی گل و گلدان در البرز راه اندازی شود و چهارباغ به عنوان شهر توریستی گل و گیاه در کشور معرفی شود.

وی افزود: ضرورت دارد کارگروهی ذیل این ستاد تشکیل شود و هر هفته روند تحقق مصوبات را دنبال و مانع زدایی کند.

استاندار البرز گفت: می توان با توجه به ظرفیت های استان، فضای تفریحی و فروشگاهی برای خانواده ها ایجاد کرد تا در اراضی کشاورزی حضور یابند و محصولات مورد نیاز خود را از زمین و درخت ها بچینند و خریداری کنند.

وی با عنوان اینکه شهرک های گلخانه ای دانش بنیان در البرز برنامه ریزی و اجرایی شود، افزود: ادارات مربوطه همچون منابع طبیعی و آبخیزداری و آب منطقه‌ای، بسته های پیشنهادی خود را برای توسعه کشت گلخانه ای اعلام کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.