البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/30
X

درخواست پلیس آگاهی البرز از رانندگان تاکسی‌های اینترنتی برای شناسایی سارقان زورگیر

پلیس آگاهی استان با انتشار تصاویر سارقان به عنفی که اقدام به ۱۹ فقره سرقت از رانندگان تاکسی های اینترنتی کرده بودند، از شهروندان خواست تا چنانچه با این شیوه و یا زورگیری با تهدید سلاح سرد توسط این متهمان مورد سرقت و اذیت و آزار قرار گرفته اند، برای شناسایی و انجام مراحل قانونی به پلیس آگاهی البرز مراجعه کنند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد نادربیگیرئیس با درخواست شناسایی سارقان زورگیر، بیان داشت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت و زورگیری از رانندگان تاکسی های اینترنتی توسط ۳ فردِ جوان در نقاط مختلف شهر کرج، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که سارقان با استفاده از سیم کارت های سرقتی و بدون صاحب اقدام به نصب برنامه موبایلی تاکسی اینترنتی کرده و از این طریق اقدام به درخواست خودرو برای سفر به نقاط خلوت شهر می کردند و پس از رفتن به آن مناطق در فرصتی مناسب با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت لوازم با ارزش راننده کرده و متواری می شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بکارگیری اقدامات اطلاعاتی-پلیسی موفق به شناسایی یکی از سارقان شده و با ردزنی مخفیگاه او در یکی از نقاط شهر کرج، در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهم به ۱۹ فقره سرقت با این شیوه و سایر شیوه های خفت گیری با همدستی ۲ نفر دیگر از سارقان سابقه دار، گفت: کارآگاهان در مدتی کوتاه مخفیگاه ۲ همدست متهم را نیز شناسایی و آن ها را نیز در ۲ عملیات جداگانه دستگیر کردند.

سرهنگ نادربیگی در پایان با اشاره به شناسایی تعدادی از مالباختگان و ادامه دار بودن تحقیقات پلیسی برای کشف زوایای پنهان این پرونده، خاطرنشان کرد: با دستور دادیار شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب شهر کرج، تصاویر متهمان بدون پوشش منتشر می شود تا چنانچه شهروندان اعم از رانندگان تاکسی های اینترنتی و عموم مردم توسط این افراد مورد سرقت و اذیت و آزار قرار گرفته اند، برای طرح شکایت و پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج- میدان طالقانی- بلوار تعاون- ساختمان پلیس آگاهی مراجعه کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.