البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
X

خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند بی‌احترامی به تولید کشور است

نماینده ولی فقیه در البرز با تأکید بر اینکه کارگر از ارکان مهم استقلال کشور است و باید به آن توجه ویژه کرد، گفت: خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند بی‌احترامی به تولید کشور است


به گزارش البرز نیوز از البرز، آیت‌الله حسینی همدانی در آستانه هفته کارگر با حضور در شرکت دانش‌بنیان قطعات توربین شهریار از این شرکت بازید و با اهدای گل از زحمات کارگران این واحد تقدیر کرد.

آیت الله حسینی همدانی در حاشیه این بازدید با تأکید بر اینکه اسلام به مسئله کار اهمیت فراوانی داده است، بیان داشت: موفقیت انسان چه در عرصه مادی و چه در عرصه معنوی درگرو کار و تلاش است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه در فرهنگ اسلامی عزت و سربلندی هرکسی به ایمان او بستگی دارد، گفت: انسان وقتی مؤمن شد، عزیز است و باید عزت خود را حفظ کند و «کار» یکی از چیزهایی است که برای انسان عزت می‌آورد و او را عزیز می‌کند.

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری بابیان اینکه استقلال و رشد اقتصادی هر کشوری در مواجهه با مسئله کار است، گفت: یکی از مهم‌ترین عواملی که در رشد کمی و کیفی کار مؤثر است این است که شخص متعهد و متخصص مشغول کار شود.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه جامعه‌ای که کار را به کاردان نسپرد سقوط خواهد کرد، گفت: مسئولان و اداره‌کنندگان اقتصاد کشور باید متخصص و متعهد باشند چراکه اگر توانایی اداره نداشته باشند، باعث سقوط خواهند شد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کار باید دست کاردان باشد، افزود: نتیجه غیر تخصص گرایی در اراده کشور را در طی سال‌های گذشته دیده‌ایم و امیدواریم که امروز و در آینده شاهد این موضوع نباشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اینکه کار باید محکم و متقن باشد، گفت: پایداری و استقامت در کار بسیار مهم است چراکه این امر باعث می‌شود تا مشکلات و محرومیت‌های موقتی که پیش می‌آید روی کار اثر نگذارد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه در کنار تخصص، تعهد و استقامت باید اخلاص در کار نیز وجود داشته باشد، خطاب به کارگران گفت: اگر در کاری که انجام می‌دهید اخلاص داشته باشید و اطاعت خدا را در نظر بگیرید، غیرازاینکه استقلال و توانمندی به همراه دارد، درعین‌حال نیز عبادت است.

وی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه کارگر از ارکان مهم استقلال کشور است و باید به آن توجه ویژه کرد، گفت: کارگران مظهر خالقیت و آفرینش خدا هستند و خدای متعال «احسن الخالقین» است.

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه چرخ عظیم اقتصاد به دست کارگران می‌چرخد و باید کرامت کارگر را حفظ کرد، گفت: وقتی سرآمد همه مخلوقات عالم و معلم ملائکه خم شد و دست کارگر را بوسید ما اهمیت تکریم کارگر را درک می‌کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه ما درگیر یک جنگ همه‌جانبه اقتصادی هستیم، گفت: آن‌کسی که در این جنگ اقتصادی لباس رزم می‌پوشد و از امنیت اقتصادی کشور دفاع می‌کند و حرکت بالنده دارد، کارگران هستند.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه اسلام برای کارگر و کارفرما حقوقی را در نظر گرفته است، گفت: کارفرما موظف است که این حقوق را به‌درستی و با دقت در حق کارگر انجام دهد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه شعار سال محقق نمی‌شود مگر با همت کارگران، گفت: بدون وجود کارگران تحریم‌های ظالمانه دشمن شکسته نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز ما به دنبال ایران قوی هستیم، گفت: ایران قوی را کارگران در واحدهای صنعتی و کارخانه‌ها درست می‌کنند.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه استفاده از تولیدات داخلی را باید به یک گفتمان عمومی تبدیل کرد، اذعان داشت: خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند بی‌احترامی به تولید کشور است.

وی بابیان اینکه حمایت از کارگر با جلوگیری از ورود کالای قاچاق محقق می‌شود، گفت: باید منع ورود اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند نیز عملیاتی شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه افزود: ما به‌عنوان مصرف‌کننده نیز وظیفه‌دارم تا با خرید کالای ایرانی از کارگران حمایت کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه خطاب به مسئولان تأکید کرد: مسئولان نیز موظف‌اند تا با تسریع مراحل اداری و جلوگیری از تصرف بانک‌ها بر کارخانه از تولید داخل حمایت کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.