البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
X

*جشنواره “خرید شفاف” تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد/ اجرای طرح درج قیمت تولیدکننده روی کالا

زمان اجرای طرح جشنواره “خرید شفاف” که از ابتدای بهمن‌ماه امسال در البرز آغاز شده است تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت تا مردم فرصت کافی برای تهیه کالا‌های مورد نیاز خود داشته باشند.


به گزارش البرز نیوز از البرز؛ بهمن ماه امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری سه عامل توزیع از جمله عرضه مجازی، اصناف و فروشگاه های زنجیره ای در سطح کشور، جشنواره خرید شفاف را راه اندازی کرد تا با تخفیف های 5 تا 25 درصدی کالاها را بدون واسطه به عموم مردم عرضه کند. 

در همین خصوص و در راستای بند ۲۳ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر شفاف و روان سازی نظام توزیع و قیمت گذاری اجرای طرح درج قیمت تولید کننده بر کالا مصوب و در دو فاز اجرایی شده است.

مرحله اول جشنواره خرید شفاف در راستای طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا‌ها از ۲۲ دی ماه آغاز و تا ۲۲ بهمن اجرایی شد که ۲۴ قلم کالا از جمله مواد غذایی و لوازم یدکی مشمول این طرح بودند. 

مرحله دوم این طرح از ۱۰ اسفند عملیاتی شده و تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت که البته در این مرحله تعداد اقلام کالای اساسی مشمول این طرح افزایش داشته است. 

در این مرحله اقلامی چون پوشاک و کیف و کفش مشمول طرح “خرید شفاف” شده اند و در این جشنواره قیمت از درب کارخانه بر روی کالا درج می‌شود و با احتساب ارزش افزوده و سود مجاز بین ۲۱ و نیم تا ۲۹ درصد در بازار عرضه می شوند. 

در این طرح قیمت کالا با برچسب به صورت شفاف بر روی کالا قابل رویت است و اجرای این طرح باعث می‌شود تا با حذف دلالان و سود‌های کاذب، کالا‌ها با قیمت واقعی عرضه شوند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.