البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
X

جذب سرمایه گذاران استان؛ یک ضرورت انکارناپذیر است

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز در جمع نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز گفت: جذب سرمایه گذار و بهره مندی از ظرفیت روش های نوین تامین مالی یک ضرورت غیرقابل انکار در استان است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، رضا جعفری در جلسه ای که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز در سالن اجتماعات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد با تاکید بر جذب سرمایه گذاران استان، اظهار داشت با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ناشی از اعمال تحریم های ظالمانه و کاهش منابع مالی حاصل از فروش نفت، بکارگیری روشهای نوین تامین مالی  و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی می تواند نقش بسزایی در اقتصاد استان ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی موجود در کشور باید به سمت موتور محرکه ای به نام سرمایه گذاری برویم از دستگاه های اجرایی استان خواست تا با  آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران در استان باشند و نسبت به شناسایی، احصاء و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دامداری، کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری ، توریسم و … به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز برای تهیه کتابچه الکترونیکی فرصتهای سرمایه گذاری استان البرز در سال 1401 کمک کنند.

جعفری با اشاره به نرخ بیکاری ۸.۳درصدی استان البرز افزود: با توجه به قابلیتها، پتانسیلها و ظرفیتهای فراوان استان البرز در حوزه های مختلف جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی  نباید شاهد این میزان بیکاری در استان باشیم.

وی علاوه بر ضرورت دعوت از سرمایه گذاران، لازمه محقق شدن جذب منابع بیشتر در استان البرز را فراگیری روشهای نوین تامین مالی عنوان و بیان کرد: تبصره ۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز به لزوم استفاده از مشارکت عمومی و خصوصی در تامین منابع مالی ۱۴۰۱ تاکید دارد.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز از نمایندگان دستگاه های اجرایی خواست تا در شناسایی و معرفی طرحهای سرمایه گذاری به سند آمایش سرزمینی استان البرز، کم آب بر بودن پروژه ها، رعایت توسعه متوازن در بخشهای مختلف و موضوع زیست بومها توجه ویژه ای داشته باشند.

در این جلسه ۱۶۶ عنوان طرح سرمایه گذاری توسط شهرداری کرج، جهادکشاورزی، صنعت،معدن و تجارت ،پارک علم و فناوری و سایر دستگاه های اجرایی استان البرز  مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.