البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/09/28
X

جابه‌جایی بیش از ۱۰ میلیون تن کالا در البرز

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز گفت: سال گذشته بیش از ۱۰میلیون و۱۵۰هزار تن کالا طبق بارنامه‌های صادر شده از مبادی استان البرز جابه‌جا شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، میثم قدمی اظهارکرد: سال گذشته بیش از۱۰ میلیون و۱۵۰هزار تن کالا طبق بارنامه‌های صادر شده از مبادی استان به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده است.

وی با بیان اینکه ۸۶ شرکت حمل ‌و نقلی در این مدت جا‌به‌جایی کالاهای حمل شده را برعهده داشتند، افزود: بیشترین کالای جابه جایی از مبدا البرز شامل انواع سیمان، موادغذایی، محصولات کشاورزی و کالاهای فلزی بوده که این کالاها طی ۸۰۱ هزار سفر از مبدا استان البرز جابه‌جا شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹هزار و ۷۶۱ راننده با استفاده از ۱۰هزار وسلیه نقلیه سنگین مشغول فعالیت در بخش حمل و نقل کالا هستند، گفت: سال گذشته ۸۰۱ هزار و ۶۲۵ برگ بارنامه در این استان صادر شده است.

قدمی در ادامه درباره میزان جابه‌جایی مسافر در این بازه زمانی توضیح داد و گفت: سال گذشته در مجموع یک میلیون و۱۳۰هزار مسافر در استان طی ۱۱۸هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابه‌جا شدند که این تعداد در مقایسه با سال 99، از رشد 19 درصدی در تعداد مسافر و ۹ درصدی رشد را در تعداد سفر نشان می‌دهد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز عنوان کرد: همچنین در سال 1400 بیش از ۵۰ هزار خودرو سنگین به مراکز معاینه فنی البرز مراجعه کرده که این رقم در مقایسه با سال ۹۹، به میزان۶ درصد افزایش  داشته است.

وی تصریح کرد: از تعداد ۵۰ هزار خودرویی که به مراکز مذکور مراجعه کردند، بیش از ۸۲ درصد خودرو موفق به اخذ معاینه فنی شده و خودروهای مردود سهم ۱۸ درصدی داشته‌اند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.