البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
X

تعامل بین اداره کار و کاریابی ها به معرفی کارجویان به مشاغل سرعت می دهد

سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در نشست با کاریابی های استان البرز با بیان اینکه کاریابی ها بازوان اجرایی قوی برای دولت و فعالان عرصه اقتصادی به شما می آیند، گفت: کاریابی ها افسران خط مقدم کار و اشتغال هستند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی  در این نشست ضمن اشاره به هم افزایی و تعامل موثر کاریابی های استان با اداره کل در خصوص اشتغال کارجویان گفت: هم افزایی و تعامل مناسب بین اداره کل و کاریابی ها می تواند منجر به پیشرفت فرایندها در روند معرفی کارجویان به مشاغل گردد و هدف اصلی این جلسات نیز شناسایی فرصت ها و ظرفیت های استان برای اشتغال  است.

وی گفت: همه شما عزیزان صاحبان ایده و الگو هستید و ما و شما باید بعنوان همکار از فرصت همکار بودنمان برای حل مشکلات در این خصوص  استفاده کنیم  و در این راستا باید جلسات بطور مداوم و همراه با ارتباط همیشگی باشد.

وی ادامه داد : باید برای کاریابی پا را فراتر گذاشته و مسایل را بازنگری کنیم و ضمن مرور آئین نامه و دستورالعمل‌های قانونی فعالیت های تان را بروز کنید.

دارایی با اشاره به اخبار نوید بخش اشتغال برای سال جدید گفت : سال ۱۴۰۱ انشالا سال پر شغلی خواهد بود و صنایع سبک و سنگین ورود خواهند کرد و قرار است تسهیلات داده شود و کارخانجات جدید افتتاح گرددو شغل ها و نیروی کار به استان اضافه شود در این مسیر باید کاریابی های با هم ارتباط خود را حفظ کنند ،حتما بحث های اموزشی و مهارتی را در دستور کار قرار دهند .

 این مسئول اضافه کرد : کاریابی های باید ضمن ارتباط تنگاتنگ با روسای ادارات تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان های ما  به صنایع و شهرک ها ورود کرده و با شناسایی فرصت های شغلی کارجویان را به کار بگمارند همچنین کاریابی های می توانند بعنوان سفیر مشاغل خانگی در کنار مشاغل و صنایع بزرگ از این ظرفیت استفاده کنند.

وی یادآور شد : کاریابی ها می توانند با جریان های اجتماعی و جریان های مردمی شهر ارتباط بگیرند  و این جریان های مردمی بسیار در اشتغال فرصت ساز هستند زیرا هر کدام از این ها سفیر یک خانواده و بعضا پیشران برخی حوزه ها هستند و چند خانواده را مدیریت نموده و جایگاه های  بسیار خوب اتصال به مردم در فعالیت های کاریابی هستند.

دارایی تاکید کرد : کاریابی ها از ظرفیت آموزش مهارت فنی در فعالیت خود برای آموزش نیروهای کار بی تجربه و بدون مهارت برای کارجویان بی مهارت استفاده نموده حتی فرصتهای آموزشی با قرار داد با فنی حرفه ای برای اموزش کارجویان برای معرفی به صنایع  ایجاد نمایند.

سرپرست اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان در ادامه در خصوص سفر  رئیس جمهور به استان موارد را به کاریابی ها یاد آور شد و جهت حضور کاریابی های فعال در میز ارتباط مردمی سفر رئیس جمهور برای تسهیل در فرایند اشتغال زایی مراجعان به میز ارتباطات مردمی در ایام سفر رئیس جمهور مواردی را مطرح کرد.

وی بر حمایت همه جانبه  اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز از کاریابی ها فعال و پویا در توسعه اشتغال استان تاکید کرد.

همچنین در این نشست مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل گزارشی از فعالیت های کاریابی های مجاز استان ارائه داد و رئیس کانون انجمن صنفی کاریابی های استان نیز مشکلات و مسائل فرایند کاریابی های استان را مطرح کرد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.