البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/10/01
X

تصویب اعتبارات عمرانی البرز بالاترین مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور بود

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به تصویب ۱۷۲ مصوبه در سفر رییس جمهور به استان البرز، گفت: ۱۱هزار میلیارد تومان مجموع مصوبات سفر رئیس جمهور به البرز بود که این رقم در بین سایر سفرهای استانی کشور، جزو بالاترین اعتبارات بود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مهدی عسگری در نشست خبری با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهور گفت: طی سفر رئیس‌جمهور که کوتاه برگزار شد، ۱۷۲ مصوبه تصویب شد. این مصوبات به افزایش سرانه‌های استان که بسیار پایین‌تر از متوسط کشوری است، کمک می‌کند.

عسگری افزود: ۱۱هزار میلیارد تومان مجموع مصوبات سفر رئیس جمهور به البرز بود که این رقم در بین سایر سفرهای استانی کشور، بالاترین اعتبار برای البرز بود.

وی با عنوان اینکه در این سفر یکی از موضوعات مترو بود، گفت: در مصوبات سفر خط دو ایستگاه طالقانی تا گلشهر دیده شده در صورتی که ۹۰درصد این خط تکمیل شده و تمام فاز ۲ قطار شهری کرج باید از خط فردیس تا ایستگاه طالقانی تکمیل شود و در این ارتباط در بودجه ۱۴۰۱ اعتبار ارزی برای مترو تخصیص یافته است.

نماینده البرز به تکمیل ادامه اتوبان همت تاکید کرد و اظهار داشت: در بازدید وزیر کشور، ۴.۵ میلیارد تومان برای ادامه پروژه همت تخصیص یافت. 

وی به مشکلات حق آبه استان نیز اشاره کرد و گفت: با رایزنی صورت گرفته حق آبه البرز از ۵۵ میلیون مترمکعب در دو سد طالقان و امیرکبیر بود با افزایش دوبرابری به ۱۱۰ میلیون مترمکعب درسال رسید.

عسگری با عنوان اینکه افزایش حق آبه نیازمند ایجاد بستر لازم است، اظهار داشت: اعتبارات خوبی برای تصفیه خانه، تغذیه مصنوعی و ذخیره سازی، پیش بینی شده و وزارت نیرو با ۹۷۰ میلیارد تومان و در مجموعه راه شامل راه ماهدشت – اشتهارد – نجم آباد ، تعریض پل کلاک تا مهرشهر ، رفع خطر از نقاط حادثه خیز جاده ای و اجرای طرح های بازآفرینی در سفر رئیس جمهوری به البرز با اعتبار ۹۲۵ میلیارد تومان موافقت شد .

وی در مورد پروژه های درمانی البرز گفت: بیمارستان های کمالشهر، فردیس و سید الشهدا کرج در این سفر مورد توجه قرار گرفت و اولین پروژه تاسیسی را در سفر رئیس جمهور به استان البرز در کشور داشتیم و آن هم بیمارستان کمالشهر بود که با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی رها شده بود.

وی اضافه کرد: این درحالی است که اعتبارات سفرهای استانی به پروژه های بالای ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی یا حداقل ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تعلق می گیرد.

عسگری در ارتباط با تعطیلی پنجشنبه ها گفت: کشوری با پایین ترین تعطیلات هستیم. بررسی ها نشان داده هرچه قدر تعطیلات بیشتر شده بهره وری بالاتر رفته لذا تعطیلی پنجشنبه ها نیاز به ورود دولت به این موضوع دارد که در دست بررسی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات خودرو، اظهار کرد: واردات به کشور باید با توجه به شرایط موجود صورت گیرد و اگر خودرو سازان قادر به تامین نیاز داخلی نیستند برای رفع نیاز، واردات داشته باشیم تا مطالبه مردم محقق شود. در این ارتباط حدود یک سال گذشته، طرح واردات خودرو به شورای نگهبان و هیات عالی نظارت رفت و این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت بررسی می شود.

عسگری در مورد مشکل معافیت مالیاتی ۴۰۰ واحد تولیدی اشتهارد تصریح کرد: در ارتباط با محدویت های شعاع ۱۲۰کیلومتری، شرکت هایی که بین سال‌های ۹۴ تا ۹۸ تاسیس شدند نیز با همین شرایط معافیت سرمایه گذاری شده و داخل شعاع ۱۲۰ کیلومتری هستند..

وی افزود: در این ارتباط طی جلساتی که با وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، مقرر شد تمام شرکت های شهرک های اشتهارد خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری از معافیت مالیاتی بهره مند شوند..

عسگری گفت: در سفر رئیس جمهور به استان البرز این درخواست مطرح شد که شرکت های مستقر در منطقه اقتصادی پیام نیز با تایید هیات دولت خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری محسوب شوند و از معافیت مالیاتی برخوردار و شرایط سرمایه گذاری و صنایع سبز خارج از شعاع ۱۲۰کیلومتری برای آنها محسوب شود.

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس درمجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع تصفیه فاضلاب اشتهارد اشاره کرد و افزود:شهرک‌های صنعتی این شهرستان باید به سیستم بازچرخانه آب مجهز شوند تا با حجم زیادی از فاضلاب صنعتی مواجه نشویم که اعتباری برای تصفیه خانه اشتهارد دیده شده است.

نماینده مردم البرز به کمبود آب و خشکسالی اشاره کرد و افزود: انتقال ۱۰۰میلیون مترمکعب پساب تهران برای تغذیه مصنوعی دشت های استان البرز در سفر رئیس جمهور به این استان دیده شده که بخشی از مشکلات حوزه آب را مرتفع می سازد.

عسگری تاکید کرد: یک مصوبه هم درسفر رئیس جمهور به البرز داشتیم و آن برای حق آبه جدید برای تامین آب صنعتی ازسدهای استان البرز بوده است 

عسگری در ارتباط با دیگر اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان البرز گفت: اعتباری به رسانه ها تخصیص یافت.  در ارتباط با مشکلات رسانه ها فعلا طرحی نداریم اما اگر مشکلی در حوزه رسانه، مطالباتی باشد در مجلس پیگیری می کنم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.