البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
X

تسریع انتقال درآمد مالیات ۶۵ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در استان البرز

استاندار البرز با تاکید به تسریع روند پرداخت مالیات واحدهای مستقر در استان، گفت: البرز باید ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای سال آینده از محل های مختلف داشته باشد که مقرر شد اگر این سقف افزایش یابد ۵۰ درصد از آن به البرز تعلق گیرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با تاکید بر ضرورت ایجاد عزم و اراده ویژه مدیران برای ایجاد تحول در استان، افزود: مدیران استان باید بتوانند همپای نماینده عالی دولت در استان به اجرای برنامه ها و اهداف توسعه ای البرز بپردازند.

وی ادامه داد: باید روند امور و پیگیری ها در استان شتاب بیشتری بگیرد و مدیران بدانند که ملاک ارزیابی آنها در پست های مختلف، کار شبانه روزی و بیوقفه برای ایجاد تحول و کسب رضایتمندی مردم است.

عبداللهی گفت: در شرایطی که امور مغفول مانده، پروژه های نیمه کاره و برنامه های محقق نشده در البرز فراوان است و به تلاش و اهتمام بیشتری نیاز است، کمکاری و کوتاهی جایز نیست.

وی با اشاره به اهداف اقتصادی استان، افزود: حدود ۶۵ واحد تولیدی و صنعتی در البرز مستقر هستند که دفتر مرکزی و پرداخت مالیات آنها در تهران است.

استاندار البرز گفت: طی دستور و مصوبه ای از سوی رییس جمهور و وزرای مربوطه مقرر شد که این درآمد به البرز بازگردد ولی روند اجرای این مصوبه در بروکراسی های اجرایی و اداری به کندی پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد هر چه سریع تر انتقال درآمدهای مالیاتی این واحدها به البرز محقق شود، افزود: البرز باید ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای سال آینده از محل های مختلف داشته باشد که مقرر شد اگر این سقف افزایش یابد ۵۰ درصد از آن به البرز تعلق گیرد بنابراین می توانیم اقدامات زیرساختی بسیار خوبی را برای استان رقم بزنیم.

عبداللهی گفت: مقرر شد که مراحل صدور مجوز توسط دستگاه های متولی و بویژه شهرداری ها در ورودی های ادارات اطلاع رسانی شود تا متقاضیان از روند امور خود آگاه باشند.

وی افزود: باید پنجره واحد برای اخذ مجوزها طراحی شود تا این امر برای متقاضیان تسهیل و تسریع شود.

استاندار البرز گفت: باید نیازهای استان در بخش های مختلف احصا شود و بر اساس آنها سرمایه گذاران را جذب کنیم.

وی افزود: توسعه تولید و سرمایه گذاری در استان باید هوشمندانه صورت گیرد تا بتوانیم استان را در حوزه اقتصادی و تامین نیازها به شرایط منطقی و سپس عالی برسانیم.

عبداللهی گفت: البرز سرشار از ظرفیت و فرصت است و مدیران خلاق و کوشا می توانند از این ظرفیت ها در راستای اعتلای استان بهره برداری کنند.

وی افزود: با توجه به استقرار واحدهای بزرگ تولید مواد غذایی در استان، این استان می تواند شهرک اختصاصی صنایع غذایی را داشته باشد که برای این امر باید برنامه ریزی کنیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.