البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
X

تدوین بودجه شهرداری کرج براساس نیاز شهروندان و احصای اولویت‌ها

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج با عنوان اینکه گام‌های مدیریت شهری به سمت تحقق شعار «بودجه برای مردم» برداشته شده ، گفت: سعی شده در بحث تخصیص بودجه سال آینده و نحوه هزینه کرد آن در مناطق دهگانه، از نظر شهروندان استفاده شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حامد احسانی نژاد با اشاره به اینکه تعامل با شهروندان مهمترین رویکرد دوره ششم مدیریت شهری کرج است، اظهار کرد: تنها از طریق تعامل سازنده با شهروندان است که می‌توان به شناخت درست و جامعی از مشکلات، نیازها واولویت‌های شهر و ساکنین مناطق مختلف دست یافت.

وی با بیان اینکه شاخص اصلی در اثرگذاری خدمات مختلفی که از سوی مدیریت شهری ارائه می‌شود احساس رضایتمندی شهروندان است، ادامه داد: بر این اساس سعی شده در بحث تخصیص بودجه سال آینده و نحوه هزینه کرد آن در مناطق دهگانه، از نظر شهروندان استفاده شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه در این راستا برای اولین بار در عمر مدیریت شهری کرج، پرسشنامه‌ای تهیه و به صورت تصادفی در اختیار جامعه آماری مناطق مختلف قرار گرفته، توضیح داد: در هر منطقه ۱۰۰ نفر از ساکنین، کاسبان، کارمندان و سایر گروه‌ها این پرسشنامه را تکمیل کرده‌اند.

احسانی نژاد با بیان اینکه در مجموع از مناطق دهگانه هزار پرسشنامه احصاء شده، گفت: با بررسی پاسخ‌های شهروندان اولویت آنها در بحث هزینه کرد بودجه سال آینده تا مشخص شده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج اضافه کرد: بر اساس این پرسشنامه اغلب شهروندان تمایل دارند  بودجه شهرداری به صورت منطقه‌ای توزیع شود تا امکان هزینه کرد آن بر اساس اولویت هر محله فراهم شود.

وی اضافه کرد: اغلب تکمیل کنندگان این پرسشنامه، رسیدگی به بافت‌های فرسوده را مهمترین اولویت حوزه شهرسازی و مهمترین معضل کرج را ضعف در حوزه خدمات شهری عنوان کردند.

وی ادامه داد: در پرسش بعدی، جامعه آماری مذکور، افزایش فضای سبز در هسته مرکزی شهر را مهمترین اولویت برای کاهش آلودگی هوا و  زیباسازی شهر می‌دانستند.

به گفته احسانی نژاد، پاسخ اغلب شهروندان در احصاء مهمترین اولویت حوزه عمران، افزایش کیفیت آسفالت معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی بود.

وی توضیح داد: طبق نظر شهروندان،  احداث پارکینگ‌های عمومی و راه اندازی خطوط BRT نیز باید در اولویت‌های حوزه ترافیک و حمل و نقل عمومی قرار بگیرد.

این مسئول افزود: از نظر شهروندانی که در تکمیل این پرسشنامه مشارکت داشتند، ساماندهی وضعیت جمع آوری زباله و نظافت سطح شهر در مقایسه با دیگر مواردی که به حوزه خدمات شهری و محیط زیست مرتبط است، اهمیت بیشتری دارد.

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج گفت: یکی دیگر از سوالات این نظر سنجی در خصوص مهمترین پروژه‌های در حال تکمیل کلانشهر کرج بود که اغلب جامعه آماری بر این اتفاق نظر داشتند که خط دو قطار شهری مهمترین پروژه کرج است.

به گفته احسانی نژاد، از نظر اغلب جامعه آماری این پرسشنامه، ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر و زباله‌گردها اصلی ترین نیاز اجتماعی شهر و توسعه میادین میوه و تره بار شهرداری کرج راهم مهمترین فعالیتی می دانند که باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: مدیریت شهری کرج برای تعیین بودجه سال آینده خواست و نظر شهروندان را در اولویت قرار داده تا به سمت تحقق « بودجه برای مردم» گام بردارد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.