البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/09/28
X

تا پایان سال، تعداد ۲۴۶ شرکت مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیام مستقر می شوند

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد: استقرار ۲۴۶ شرکت مرتبط با فناوری های نوین با هدف تحقق اقتصاد دیجیتال در این منطقه در یک افق چهار ساله در پیام پیش بینی شده است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، اکبر قنبرپور جذب بنگاه های اقتصادی در جهت محقق ساختن شبکه ملی اطلاعات را از مهم ترین برنامه های این منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون 66 شرکت در حوزه آی.تی و آی.سی.تی در این منطقه مستقر است  که بنا داریم این تعداد را در یک برنامه چهار ساله به 246 شرکت برسانیم، این در حالی است که با فعال شدن این تعداد واحد بیش از ۷۰ درصد صنایع مرتبط با فناوری های نوین در پیام به این بخش اختصاص پیدا می کند.

وی ادامه داد: به همین منظور عملیات احداث و توسعه زیر ساخت ها در فاز چهار در هفت ناحیه و در مساحت ۱۶۵ هکتار در حال آماده سازی است که بتوانیم بخش قابل توجهی از این صنایع را در این فاز مستقر کنیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: علاوه بر آماده سازی زیر ساخت های منطقه ویژه فناوری، جذب سرمایه گذار تولید گوشی های هوشمند بومی، تولید تجهیزات شبکه و ایجاد مراکز داده از دیگر برنامه های پیش بینی شده در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات در این منطقه است که بخشی از آن اجرایی شده و مابقی نیز در یک برنامه پیش بینی شده در حال انجام آن هستیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به بهره مندی پیام از ظرفیت کارگو اشاره کرد و گفت: ایجاد و توسعه هاب هوایی صادرات و واردات محصولات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که در حال رایزنی برای اجرایی کردن آن با هدف تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات هستیم.

مشاور وزیر ارتباطات در پایان عنوان کرد: یکی دیگر از ظرفیتهای منطقه ویژه، ظرفیتهای ترانزیتی و گمرکی آن است که با مشارکت بخش خصوصی، فضاهای انبارش کالا در سال جاری افزایش قابل توجهی خواهد داشت و اراضی در نظر گرفته شده برای بخش لجستیک از سال جاری به سرمایه گذاران این حوزه واگذار خواهند شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.