البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
X

تامین مالی صنایع سرعت بیشتری خواهد یافت

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: با اجرای طرح تأمین مالی زنجیره‌ای در بخش صنعت، منابع بانکی به سمت صنایع دانش بنیان، مولد و پویا، سوق داده می شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حمیدرضا عقاب نشین، اظهار داشت: تفاهم ‌نامه تأمین مالی زنجیره‌ای، مصداقی از هماهنگی تیم اقتصادی دولت است که سهولت دسترسی به منابع، هدایت صحیح نقدینگی، کمتر شدن بوروکراسی اداری و کاهش انحراف از منابع، بخشی از دستاورد‌های آن است.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات تامین مالی صنایع، مربوط به بخش در سرمایه در گردش است که در این خصوص طی سه ماهه نخست امسال با همکاری بانک‌ها، پرداخت تسهیلات، مبتنی بر صورتحساب سامانه جامع تجارت می‌شود که این اقدام در ۲۸ بانک از ۳۲ بانک کشور، عملیاتی شده است.

عقاب نشین ادامه داد: در شیوه سابق تامین مالی این امر با پرداخت مستقیم تسهیلات، انجام می شد در حالی که در روش تأمین مالی زنجیره‌ای این فرآیند به ‌صورت پیوسته و در طول زنجیره‌های تأمین و مبتنی بر جریان واقعی کالا و خدمات صورت گرفته و دسترسی به منابع مالی تولیدکنندگان ۳۰ درصد تسهیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز خاطر نشان کرد: در این روش به ‌جای تسهیلات نقدی، می‌توان از ابزار‌های اعتباری مانند اوراق، برات و همچنین فاینانس استفاده کرد که علاوه بر کاهش نیاز به نقدینگی بنگاه‌ها، سبب هدایت منابع بانکی به سمت فعالیت‌های مولد و تولیدی خواهد شد.

وی با تاکید بر آنکه پرداخت تسهیلاتِ مبتنی بر صورت‌ حساب‌های سامانه جامع تجارت، توسط بانک مرکزی به کلیه بانکها ابلاغ شده است؛ اضافه کرد: استعلام الکترونیکی از سامانه جامع تجارت، مبنای پرداخت بانک‌ها خواهد بود و تأمین مالی زنجیره‌ای در ابتدا بر این مبنا، عملیاتی می شود.

این مقام مسئول از تمام واحدهای صنعتی خواست تا حسب بخشنامه های متعدد وزارت صمت، در سامانه جامع تجارت عضو شده و فاکتورهای خود را به ثبت برسانند؛ چرا که پرداخت تسهیلات، مبتنی بر صورت حساب‌های سامانه‌ای خواهد بود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.