البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

بهره برداری از پل شهید سلیمانی کرج به ۵ هزار میلیارد تومان نیاز دارد

وزیر کشور در سفر به استان البرز، از نیاز تخصیص پنج هزار میلیارد تومان برای بهره برداری از پل شهید سلیمانی با مشارکت شهرداری کرج و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش ترافیک تهران-کرج- قزوین خبرداد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، احمد وحیدی در جریان سفر رئیس جمهوری و هیات همراه به استان البرز از طرح بزرگراه شمالی بازدید کرد. 

وی در حاشیه بازدید از  روند اجرایی آزاد راه شهید سلیمانی گفت: این پروژه بخش قابل توجهی از ترافیک جاده تهران – کرج – قزوین را به خود اختصاص خواهد داد. 

وزیر کشور افزود: این یک طرح مشترک بین شهرداری و وزارت راه است و به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که امید است با تسهیم آن بین شهرداری و وزارت راه زودتر به نتیجه برسد. 

وحیدی افزود: بهره برداری از این طرح در بحث عبور و مرور، هم برای مردم کرج و هم برای کسانی که در این جاده رفت و آمد دارند مفید خواهد بود. 

وی اظهار کرد: این طرح از توان مالی شهرداری خارج بود و عددی را هم وزارت راه قبول کرده بود که کفایت نمی‌کرد، اکنون وزارت راه آمادگی مشارکت ۵۰ درصدی در بحث ایجاد اتوبان دارد.

وزیر کشور در ادامه به موضوع تملکات اشاره کرد و گفت:  حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز تملک دارد که از عهده شهرداری به تنهایی خارج است لذا باید وزارت راه در این خصوص کمک کند که البته به مصوبه هیات دولت نیاز دارد که وزارت راه به شهرداری برای به اتمام رساندن طرح کمک کند.

وحیدی همچنین با اشاره به بازدید از روستای شهید کندر با جمعیت حدود ۳ هزار نفر گفت: مشکل گازرسانی این روستا اخیرا حل شده و چند مشکل بخصوص طرح هادی دارند که این ها جزو موضوعاتی است که باید بررسی شود. 

وی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد مردم روستا درگیر مسایل کشاورزی بویژه باغداری هستند که با راه اندازی  بوم گردی در آنجا، می تواند زمینه رشد خوبی ایجاد شود.

وزیر کشور افزود: مساله ای هم در حوزه راه دارند که باید به تایید محیط زیست برسد؛ در صورت تایید در این زمینه هم می توانیم به مردم این روستا کمک کنیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.