البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
X

برنامه ریزی گام به گام برای مقابله با بحران ها، ضرورت دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بسیاری از موانع و مشکلات را می توانیم با برنامه ریزی دقیق در استان حل کنیم تا در مواقع خطر و بحران های مختلف بتوانیم با خاطری آسوده مدیریت کنیم.


به گزارش البرز نیوز، البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه مدیریت بحران استان که روز یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که بحران ها و حوادث غافلگیرمان کنند، اظهار کرد: باید برنامه دقیقی برای پیش بینی، پیشگیری و مقابله با بحران های طبیعی و حوادث داشته باشیم.

وی ادامه داد: ضرورت دارد برنامه گام به گام برای انواع بحران های احتمالی تهیه و تدوین شود تا در هنگام واقعه بدانیم مرحله به مرحله چه اقداماتی را در دستور کار داریم.

عبداللهی گفت: باید کارگاه های آموزشی با محوریت تبیین و تشریح بحران های مختلف در دنیا و با هدف تنظیم سناریو و برنامه عملیاتی در مواقع بحران برای مردم و مسئولان برگزار شود.

وی افزود: احصا اطلاعات دقیق تمامی مناطق و محله های استان با جزئیات ضرورت دارد تا در مواقع بحرانی بتوان با استناد به آن برنامه ریزی و اقدام کرد.

استاندار البرز گفت: ادارات و دستگاه های استان باید اطلاعات دقیقی از تجهیزات و امکانات خود ارائه دهند و مدیریت بحران استان نسبت به تجمیع و ثبت آنها اقدام کند.

وی افزود: مدیریت بحران استانداری باید طی مکاتبه ای به شرح وضعیت و نیازهای ضروری خود با مدیریت بحران کشور بپردازد تا بتوانیم اعتبارات لازم را دریافت کنیم چراکه برای این منظور ردیفی در نظر گرفته شده است.

عبداللهی گفت: لای روبی رودخانه های دائمی و فصلی و مسیر آب های استان باید در دستور کار مدیران مربوطه قرار گیرد و هر چه سریع تر اجرایی شود.

وی افزود: بسیاری از موانع و مشکلات را می توانیم با برنامه ریزی دقیق در استان حل کنیم تا در مواقع خطر و بحران های مختلف بتوانیم با خاطری آسوده مدیریت کنیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.