البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/30
X

بازدید مدیرکل بهزیستی البرز از منطقه ملک آباد و مراکز بهزیستی منطقه

مدیرکل بهزیستی استان البرز در راستای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات کشور از منطقه ملک آباد و مراکز بهزیستی مستقر در این منطقه بازدید کرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، وجیهه محمدی فلاح در راستای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات کشور از منطقه ملک آباد شهرستان چهارباغ و مراکز مستقر در این منطقه از جمله دی آی سی و شلتر مردان و زنان، مرکز مثبت زندگی، مرکز جامع درمان اعتیاد بازدید کرد و عملکرد این مراکز را ارزیابی کرد.

مدیرکل بهزیستی استان در حاشیه این بازدید گفت: در راستای توانمندسازی محلات ضعیف و ناکارآمد شهری و رسیدگی به اقشار کم درآمد جامعه ، طرح تحول و توانمند سازی ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در مناطق مختلف کشور و به طبع آن ۵۵ محله در استان البرز آغاز شده است.

وی افزود: برهمین اساس و با دستور دکتر عبداللهی استاندار البرز قرارگاه اجتماعی استان تشکیل گردید و در آن شرح وظایف تمام دستگاهها مشخص شد که سه منطقه ملک آباد چهارباغ، تپه قشلاق محمدشهر کرج و سید جمال الدین نظرآباد به بهزیستی محول گردید و مقرر شده با استفاده از امکانات و منابع دستگاههای اجرایی مانند بهزیستی،هلال احمر،کمیته امداد،فنی حرفه ای،شهرداری و…. وهمچنین استفاده از ظرفیت گروههای جهادی ، افراد داوطلب و مردم ساکن همان محله اجرا گردد و بازدید امروز اینجانب به همراه معاونین تخصصی بهزیستی از منطقه ملک آباد ارزیابی ظرفیتهای موجود بهزیستی برای هرچه بهتر برگزار نمودن این طرح است.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه در مناطقی که بهزیستی متولی اصلی است باید پایگاهی با نام خانه بهزیستی راه اندازی نماید افزود: مسئول این خانه فردی از افراد توانمند محله میباشد که بصورت داوطلبانه ضمن فراگیری آموزشهای لازم وظیفه راهبری این طرح را دارد.

محمدی فلاح افزود: با توجه به این امر و همچنین رسالت سازمان بهزیستی مبنی بر حرکت برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه ، بهزیستی پیش از این نیز دارای مراکز کاهش آسیب از جمله دی آی سی، شلتر، مراکز ترک اعتیاد ، مراکز مثبت زندگی بود،پایگاههای خدمات اجتماعی و اورژانس اجتماعی بود ، که وجود این مراکز سبب شده که تا حدودی مشکلات این محلات از قبل احصا شده باشد ، به همین دلیل بسیار امیدواریم بتوانیم با ارائه راهکارهای تخصصی گامی اساسی در حل چالش ها و توانمندسازی افراد در محلات آسیب پذیر و کم برخوردار داشته باشیم.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.