البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/10/01
X

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین البرز و سفیر ایران در ارمنستان

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ضرورت دارد طی انعقاد تفاهم نامه ای، موضوعات را مشخص کنیم و دو طرف با ابلاغ شرح تفاهم، بدنبال نیل به اهداف در حوزه های مختلف باشند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در دیدار با سفیر ایران در ارمنستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صادرات استان با توجه به ظرفیت های موجود ضرورت دارد، اظهار داشت: با تحکیم ارتباطات تجاری در ارمنستان می توانیم پلی به سوی کشورهای اوراسیا نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز مستقر است که از این تعداد ۱۵۰ برند ملی هستند.

عبداللهی گفت: این استان قطب تولید مواد غذایی، دارو و قطعات خودرو است و می تواند در راستای صادرات مواد غذایی فعالیت های گسترده ای داشته باشد همچنان که اکنون محصولات تولیدی البرز در بسیاری از کشورها دیده می شود.

وی افزود: البرز، فرودگاه مسافری و بویژه کارگو پیام را دارد که ظرفیت بزرگی در زمینه حمل و نقل کالا محسوب می شود.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد نشست های تخصصی و تشکیل کارگروه های عملیاتی برای رایزنی در خصوص همکاری های بیشتر بین البرز و ارمنستان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: باید اقدامات لازم را آغاز کنیم و اعضای این نشست مسئولیت های خود را با توجه به مصوبات، بدانند و بر اساس آن وارد عمل شوند.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد طی انعقاد تفاهم نامه‌ای، موضوعات را مشخص کنیم و دو طرف با ابلاغ شرح تفاهم، بدنبال نیل به اهداف در حوزه های مختلف باشند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.