البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
X

افزایش سهم منطقه پیام در تولید ناخالص داخلی با هدف رسیدن به قطب اقتصاد دیجیتال کشور

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به هدف تبدیل این منطقه به یکی از مهم ترین قطب های اقتصاد دیجیتال کشور، گفت: سهم این منطقه در تولید ناخالص داخلی طی پنج سال آینده افزایش پیدا می کند..


به گزارش البرز نیوز از البرز، اکبر قنبرپور در نخستین نشست هم اندیشی با مدیران این منطقه اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته و طبق تأکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، قصد داریم تا طی پنج سال آینده یک درصد از تولید ناخالص داخلی را در این منطقه رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: تبدیل پیام به یکی از مهم ترین قطب های اقتصاد دیجیتال کشور از طریق ایجاد زیرساختهای فنی و محتوایی برنامه ریزی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور اقداماتی از جمله مرکز ساخت و تولید دیجیتال، استودیوهای هوشمند و رندرفارم ها، شتابدهنده های حوزه نوآوری، توسعه فعالیت ها در بخش های دانش بنیان و استارت آپی و از سوی دیگر ارتباط با دیگر بخش های مرتبط در سراسر کشور در قالب این برنامه اجرایی خواهد شد.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به وجود واحدهای تولیدی و صنعتی  در این منطقه اشاره کرد و گفت: همچنین بنا داریم تا از این ظرفیت در راستای توسعه تولیدات داخلی و اشتغال هر چه بیشتر بهره بگیریم و با ارائه خدمات تخصصی به واحدهای صنعتی مستقر در منطقه، زمینه تسریع در رشد اقتصادی آنها را بیشتر از قبل فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام منحصر به فرد است اظهار داشت: در کنار وجود این ظرفیت ها به دنبال این هستیم تا با توسعه زیر ساخت ها با رویکرد اقتصاد دیجیتال بتوانیم زمینه استقرار شرکت های بیشتری در این بخش را فراهم سازیم و شرایط ویژه ای را نیز برای شرکتهای دانش بنیان ایجاد کنیم. 

قنبرپور توسعه فعالیت ها در بخش فرودگاهی را از دیگر اقدامات  برنامه ریزی انجام شده عنوان و تصریح کرد: با هدف محقق ساختن این مهم انتظار ما از مجموعه این است که نسبت به معرفی هر چه بیشتر  ظرفیت های موجود  به سرمایه گذاران و مردم گام های بیشتری بردارند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.