البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: 2022/06/30
X

افزایش تغییر نرخ خدمات در آرامستان های کرج/ بهشت سکینه تا ۱۵ سال آینده ظرفیت پذیرش متوفی دارد

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج در پاسخ به سئوال البرز نیوز مبنی بر نحوه افزایش قیمت قبور و کفن و دفن در سال آینده، گفت: نرخ ارائه خدمات سازمان در آرامستان ها با اتخاذ تصمیم شورای شهر کرج، تغییر می کند.


به گزارش البرز نیوز از البرز محمد محمودی نژاد، امروز در نشست خبری اظهار داشت: با وجود دفن بیش از ۳۰ هزار فوتی کرونایی در مجموعه آرامستان بهشت سکینه، اما به دلیل محدودیت کرونایی، زیارت اهل قبور در پنجشنبه و جمعه پایان سال های ۹۸ و ۹۹ ممکن نشد لذا به دلیل پیش بینی تردد ۹۰هزار خودرو، برنامه ریزی هایی برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و زائران اهل قبور در روزهای آتی صورت گرفته است.

وی با عنوان اینکه درهای آرامستان از روز چهارشنبه تا جمعه پایان سال از ساعت ۵ صبح الی ۸ شب باز است،‌ افزود: ۲۰ هزار بروشور اطلاع رسانی و راهنمای مسیر طراحی و چاپ شده که در سه روز پایان سال در ورودی آرامستان بین خودروها توزیع خواهد شد.

محمودی نژاد با عنوان اینکه شهروندان با سامانه ۱۵۳۰ می‌توانند از وضعیت ترافیکی این مجموعه اطلاعات کامل کسب کنند، اضافه کرد: همچنین با وارد کردن کد # ۱۵۳۰*۶۶۵۵* راهنمای تردد در بهشت سکینه در تلفن همراه دریافت می شود.

محمودی نژاد به راه اندازی ۱۱ پارکینگ موقت برای روزهای پایانی سال در آرامستان بهشت سکینه، اشاره کرد و گفت: برای کاهش ترافیک ضمن آماده باش پرسنل آرامستان از چهارشنبه تا جمعه پایان سال با هماهنگی نیروی انتظامی و نیروی راهور، تیم های نظارتی و اکیپ ها، خودروها را به سمت ۱۱ پارکینگ موقت هدایت می کنند و با متخلفین برخورد و خودرو آنها تا پایان تعطیلات نوروز توسط پلیس توقیف خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه دوربین های کنترلی در مجموعه آرامستان نصب شده، اظهار داشت: مراجعه کنندگان و خانواده ها از همراه داشتن وسایل قیمتی خودداری کنند چراکه سازمان آرامستان هیچ مسئولیتی بابت گم شدن اشیاء قیمتی و حتی سرقت خودرو نخواهد داشت.

سرپرست آرامستان بهشت سکینه در پاسخ به سئوال خبرنگار البرز نیوز مبنی بر افزایش قیمت قبور و کفن و دفن در سال آینده، گفت: افزایش نرخ ارائه خدمات اعم از قبور و کفن و دفن، منوط به مصوبه شورای شهر است که در ابتدای سال آینده در این مورد تصمیم گیری می شود و این موضوع مربوط به تمام قبور اعم از قبور خانوادگی و انفرادی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در بهشت سکینه قبر سه طبقه نداریم، ادامه داد: در قبور دو طبقه، چنانچه فوتی کرونایی دفن شده باشد، طبقه بالای قبر به فرد دیگر فروخته نخواهد شد بجز خانواده متوفی که در صورت درخواست، بلامانع است.

محمودی نژاد با عنوان اینکه اگر با بحرانی روبرو نباشیم، آرامستان بهشت سکینه تا ۱۵ سال آینده ظرفیت پذیرش متوفی دارد، گفت: در صورت تصویب طرح جامع توسعه آرامستان بهشت سکینه، حدود ۱۱۰ هکتار به ضلع شرقی و جنوبی این مجموعه اضافه می‌شود.

وی گفت: فعلا نیاز به جانمایی آرامستان دیگری نداریم چراکه آرامستان بهشت علی (ع) به تازگی و طی دو سال اخیر افتتاح شده و تا کنون بیش از ۲۰۰ متوفی در آنجا به خاک سپرده شدند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.