البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
X

آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری پیش فروش خودرو در ساوجبلاغ/ دو پرونده کثیرالشاکی دیگر در نوبت رسیدگی

رئیس کل دادگستری استان البرز از آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری شبکه‌ای فروش خودرو در ساوجبلاغ خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری شبکه‌ای فروش خودرو در ساوجبلاغ  گفت: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضائیه در دوره «تحول و تعالی قوه قضائیه»،  مبنی بر رسیدگی به پرونده های حقوقی دارای طرفین متعدد و پرونده های کیفری کثیرالشاکی، رسیدگی به این نوع پرونده‌ها در دادگستری کل استان البرز تسریع شده است.

وی افزود: در استان البرز به دلیل قرار گرفتن در مجاورت پایتخت و مهاجرپذیر بودن، تعاونی های متعدد مسکن تشکیل شده که در کنار محاسن آن، پرونده های متعدد به جهت اختلافات حقوقی، همچنین پرونده های کیفری با موضوع کلاهبرداری و انتقال مال غیر تشکیل شده است؛ عمده پرونده های کثیرالشاکی به این دلیل و عوامل دیگری همچون سوءاستفاده کلاهبرداران از شرایط اقتصادی جامعه از قبیل تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار و افزایش قیمت املاک و آپارتمان و بعضا اعتماد بی‌دلیل شاکیان ایجاد شده است.

رئیس دادگستری البرز ادامه داد: در حال حاضر پیگیری برای رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی در استان انجام شده است که رسیدگی به یکی از آن‌ها روز گذشته در شعبه ۱۰۴ کیفری دو  دادگستری شهرستان ساوجبلاغ آغاز شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز با اشاره به اینکه در ایام باقیمانده سال، دادگاه این سه پرونده کثیرالشاکی که تحقیقات مقدماتی آنها تمام شده آغاز و منتهی به صدور رای خواهد شد بیان کرد: اولین پرونده مربوط به کلاهبرداری از طریق پیش فروش خودرو با ادعای قیمت کارخانه در شهرستان ساوجبلاغ است که ۶۷۱ شاکی و ۵۱ متهم دارد که ارزش مال برده شده حدود ۸۶ میلیارد تومان است و اولین جلسه رسیدگی به آن دیروز آغاز شد.

وی اضافه کرد: پرونده بعدی نیز مربوط به پیش فروش خودرو موسوم به «آذین خودرو» است که در شهرستان کرج پرونده مطرح است و اخیرا توسط رئیس قوه قضائیه در ملاقات عمومی مردمی مورد پیگیری قرار گرفت؛ این پرونده 278 شاکی و 9 متهم دارد و 52 میلیارد تومان از مردم در قالب پیش فروش خودرو  با ادعای قیمت کارخانه کلاهبرداری شده است. این پرونده در 8 اسفند ماه در شعبه 102 کیفری دو شهرستان کرج رسیدگی خواهد شد.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه پرونده سوم هم موسوم به «شرکت روماک» مربوط به انتقال مال غیر از طریق پیش فروش آپارتمان در شهر جدید هشتگرد در شهرستان ساوجبلاغ است، اضافه کرد: این پرونده 500 شاکی و 11 متهم دارد و 88 میلیارد تومان از شاکیان اخذ شده است که در نیمه دوم اسفندماه رسیدگی خواهد شد. 

رئیس کل دادگستری استان البرز در پایان تصریح کرد: این سه پرونده مجموعا ۱۵۰۰ شاکی و متهم دارند که با رسیدگی به این سه پرونده و اتخاذ تصمیم تا پایان سال، بخشی از پرونده های کثیرالشاکی استان رسیدگی خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.